Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Power Protein nevű csoda...

A Power Protein nevű csoda elég jó izom/tömegnövelésre?

Figyelt kérdés

Háttérinfó: Úgy döntöttem nemrég, hogy híznom kéne, ugyanis szívszélhűdést kap, aki meghallja a súlyomat, meg eleve is, látsszak mán oldalról is. (ugye mint az always-betét, ha oldalra fordítod, nem látszik) Elkezdtünk edzegetni, persze nem bummbele, hanem olvastunk, kérdeztünk, ahogy most is ezt tesszük. A 196 centimhez 60 körüli kiló voltam, immáron kb 64,5 vagyok (neméppen analitikai mérlegen mértem), használunk patikában kapható tejsavófehérjét, mellé szőlőcukrot. Tudom, megfelelő étrend nélkül mit sem ér az egész. Dolgozunk rajta, bár nem könnyű.


A főkérdés: Fogyóban a cucc, de anyagilag nem a legolcsóbb megoldás, rátaláltunk erre a Power Proteinre, ami óccó, de nagyrészt ugye szója, arról meg lehet olvasni sok rosszat. Gondolom ha egy bödönt elfogyasztok belőle még nem halok bele, de ott van a kevésbé jó hasznosulása, ami miatt olcsó. Na de mennyi az a kevésbé? Szóval ha spúr vagyok, és nem akarok/tudok 5K körüli kilóáron költeni ilyenre, sem pedig tiszta étkezéssel nem oldható meg az elegendő bevitel, akkor elfogadható ezzel a szójás dologgal? Esetleg megéri egy fokkal drágább, de jobb tejsavóra beáldozni?


Olvasgatok ezt-azt, de nagyon kétpólusúak a vélemények, ezért kérdezek inkább rá. A legfontosabb szempont a költséghatékonyság, nem dúskálunk a pénzben, de az egészség ugye fontos, márpedig ilyen anorexiásan nem voltam épp kicsattanó állapotban mindig. Bár túlélem. Bármilyen étrendre vagy annak kiegészítésére történő költséghatékony javaslatot tehát szívesen fogadok.


Ja, és azért volt fentebb T/1ben a személyszám, mert barátnőmmel együtt edzek, aranyos lányka, hajlandó velem jönni, persze nem valami extra izomtömeg felvitele nála a cél, hanem csak egy kisebb, meg úgy a forma. Rá hogy hatna ugyanez? Netán elég az, ha ő szed szójást, én meg tejsavót?


A kérdéses termék:

[link]


Tejsavófehérjére alternatíva: [link]


2011. dec. 26. 22:11
 1/10 escrogar ***** válasza:
Mehet nyugodtan a PP, ne aggódj. Külön dicséret, az izmos lányok nagyon szépek sztem.
2011. dec. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 dirtboy ***** válasza:

mehet a power nyugodtan,a szója része is izolátum ami azért egy fokot javít rajta.

tényleg nagyon kevés a súlyod,ha majd megengedheted magadnak valamikor nem ártana egy pár doboz ződ jumbo.

addig is edzés után protein és dextróz mennyen szigorúan.

2011. dec. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönjük (:


dirtboy:

Na de ha a fehérjét összekeverem szőlőcukorral, akkor lényegében tömegnövelőt kapok, ami a Jumbo, nemdebár? Nézegettem azt is, de jó sok százaléka szénhidrát, és a test szükségletei (~2 g/testsúlykg fehérje és ~5 g/testsúlykg szénhidrát) nem változnak, valahogy be kell vinni a fehérjét is. Ezért gondoltam külön-külön venni, szerintem úgy hatásosabb. Na meg ahogy néztem, a Jumbo nagyon hamar elfogyna.

2011. dec. 27. 15:13
 4/10 dirtboy ***** válasza:

protein és dextróz nem egyenlő jumbo.

a jumboban nem csak gyors ch van hanem lassú is.

a jumbo tartalmaz:

dextrózt

palatinose-t ami egy lassú felszívódású ch,ez nem emeli meg az inzulinszintet

maltodextrin,ez hasonló mint a dextróz csak egy fokkal rosszabb

fruktóz ami ugyan gyors de nem jó izomépítésre,viszont a kalóriák miatt van gondolom benne mivel a ződ jumbo a sok kalória miatt jó a nehezen hízóaknak mint te is vagy.

vitargo,ez a legjobb,leg gyorsabb szénhidrát fajta

zab,ezt ugye nem kell bemutatnom,boltban is vásárolható


nem mondom hogy nem lehet össze állítani a jumbot házilag mert össze lehet /palatinose nélkül/ persze,de a tejsavó és dextróz az nem egyelő a jumboval.

2011. dec. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy nem egyenlő, ezért mondtam, hogy "lényegében", de úgy távolról azért hasonlít rá valamennyire.


Mi lenne a különbség aközött, hogy egy pp+dextrózt vagy ződ Jumbot szedek?

2011. dec. 27. 15:38
 6/10 dirtboy ***** válasza:

a jumbo teljes adagját nézve több proteinhez jutnál,több kalóriát vinnél be,és tobb cht is.

dextrózból maximum 1g/tskg mehet edzés után,de jumboból mehet olyan adag edzés után ami több g ch t tartalmaz mint a testsúlyod.

nem szoktam jumbot ajánlani mert olcsóbban is össze lehet állítani plusz átlagos testalkatúaknak nem is kell de mivel te mondjuk úgy extrém eset vagy ezért nyugodsz szível ajánlom hogy nyomasd.

jumbo mehet nem csak edzés után de reggel is fogyaszthatsz belőle.

2011. dec. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hmm... Árban kb ugyanott vannak, de tényleg zavar a kevés adag, 40-et ír maxra, avagy bő egy hónapig elég. A PP meg mondjuk a duplája, ha csak beviteli mennyiségeket számolok, és hozzáadom a kaját. Meg gondolom ha abbahagyom a szedését, elkezdek szépen lassan visszaesni, hacsak nem pótolom ki normál étellel. Ahj, nemtudom... nem tetszik nekem az a Jumbo, valahogy gyors felfújódás szaga van. Én végsősoron csak emberi formát szeretnék.
2011. dec. 27. 16:11
 8/10 dirtboy ***** válasza:

olyan hogy felfújódás olyan nincs,mint írtam az osszetevőit láthatod hogy természetes anyagok vannak benne,amit elérsz olyan táplálkozással amihez használsz tápkieget az ugyan olyan izom lesz mintha mindet a kajából fedeznél.


olyan tápkieget kell választani ami a legjobban ki egészíti a táplálkozásbeli hiányosságaidat,ezt vedd figyelembe mindig.

számolgass hogy mi lenne neked a legjobb.

2011. dec. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A felfújódást csak mint metaforát használtam a hirtelen tömegnövekedésre, nem lufiértelemben.


Amúgy azt csináltunk, az alapján jutottunk el a fehérje + dextróz mókához. Csak ugye a tejsavó jó drága, de ha megfelelő helyette a szójás PP, akkor minden szuper. Vitamin is van, meg a többi tápanyagszükséglet is tervezés alatt.

2011. dec. 27. 16:29
 10/10 anonim ***** válasza:

atyaég 196/60, hát én is szívszélhűdést kapok:D


de dícséretes, hogy nem úgy akarsz hízni, hogy mekibe jársz:) sok kitartást

2011. dec. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!