Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aikido vagy Judo edzésre...

Aikido vagy Judo edzésre vigyem a hatéves fiamat?

Figyelt kérdés
Szeretném ha nem esne el a saját lábába tizméter futás után.Az erönlétével nincs baj egy órát simán le úszik
2012. jan. 4. 12:46
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:

"számos ember halálával tökéletesítették a technikákat"

Ez "megütötte a szememet". Ez egy néhányak fejében létező mítosz. Aikidoval a büdös életben nem öltek meg senkit, legfeljebb aiki jutsuval még a 16. sz-i Japánban.

2012. jan. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:

és az Aikido technikákat melyik rendszerből alakították ki?

egy milyen mester? :)

2012. jan. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
ilyen logika mentén a tae-bo-s csajok is életveszélyesek...
2012. jan. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
A legtöbb nő életveszélyes. :)
2012. jan. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:

oké, ezt el kell fogadjam. persze Neutron kihúzott, de valóban, Aikido túl életérzékeny, valóban nem tudok róla, hogy ezekkel a technikákkal öltek volna.

(de lehetne) ;)

2012. jan. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:
Tisztelt Uraim! Tegnap délután lementünk egy judo edzésre.A fiamnak nagyon tetszett ráadásul két ovis társával is találkoztunk.Nekem személyszerint az aikido jobban tetszik de hát nem én megyek edzésre.Az aikido edzést már meg sem akarta nézni.Nekem viszont nagyon tetszik ez a stilus és úgy hallottam hogy idösebbek is elkezdhetik.Mindenkinek köszönöm a segitséget.
2012. jan. 6. 09:13
 27/41 anonim ***** válasza:
nem lehet eléggé hangsúlyozni annak a fontosságát, hogy sportol a fiad. ha pedig tetszik az Aikido, célszerű is kipróbálni. egészség miatt is szintén nagyon jó választás.
2012. jan. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:

Semmiképpen NE vidd aikidóra a 6 éves fiadat. Több oknál fogva se. 1) A technikák ártalmasak az ízületekre. Feszítés, csavarás, stb. - nem kisgyereknek való. 2) Az aikido nem "sport", nincs benne erősítés, sőt sokszor még rendes bemelegítés sincs (filozófiai okokból). Hosszú távon sem lehet benne rendesen felépített izomrendszerre szert tenni. 3) Az aikido technikái komoly sérülést okozhatnak: csuklótörés, könyökficam stb

.. Ugye nem akarod, hogy a gyereked más gyerekeket csavargasson?!

Kisgyereknek két dolgot lehet ajánlani: birkózás vagy judo. Rendesen felépített rendszerek, izomrendszert fejlesztenek, egészségre csak élsport formában ártalmasok.

38F, 10 év aikido, 5 év karate

2012. máj. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 dftgsgvghgev ***** válasza:

Ez most nem önellentmondás? Egy másik kérdésre pont azt mondtad, hogy az aikido harci értéke duplanulla. Most azt mondod, hogy a technikák veszélyesek. Ezt most nem értem.


A filozófiában semmi sincs arról, hogy tiltaná a bemelegítést. Sőt, ha olvastad Stevenstől Az aikido esszenciáját, azon belül is az Ueshibának tulajdonított kototamákat, akkor éppen az ellenkezője jön le belőle. Egy nyomtatásban megjelent könyvben sem találkoztam evvel a gondolattal. Még ki aikidosban sem, pedig ők igencsak lágyan dolgoznak. Honnan van ez az információd? Tény, hogy szemináriumokon elhanyagolják a bemelegítést. Viszont van rá mód a kezdés előtt.


Sosem láttam még gyereket, aki sérülést okozott volna a másiknak. Olyan volt, hogy nagyobb gyerek próbált erőt fitogtatni kisebb felett, nah, az veszélyes. De őt gyorsan leszoktattuk erről. Ahhoz, hogy egy gyerek törésre alkalmas feszítést használjon, nagyon jónak kell lennie. Sérülések szempontjából egy aikido edzés biztonságosabb, mint a foci vagy a kosárlabda. Még felnőtt számára is. Szerintem, legalábbis.

2012. máj. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

A mesterünk mondta, hogy azért nincs bemelegítés, mert bemelegítve kell odatérdelni a tatamira. A hadtéren sincs bemelegítés. Ennek ellenére a kobayashi rendszerben van egy sztenderd bemelegítés/nyújtás, ami nem a legjobb, de legalább van valami. Hogy nincs erősítés, az komoly gond, és innen kezdve mint sport nem nagyon jó.

A technikák törni tudnak, ez tény. Csinálj meg egyszer egy nikkyo urát valakin, aki nincs bemelegítve és nem akarja... Három helyen törik egyszerre. Vagy egy shiho nagéval ki lehet szedni valakinek a vállát... Nem az edzésen, hanem az iskolában, ha szünetben ökörködnek vagy verekedésbe keveredik...

Ennek az önvédelmi értékhez nincs sok köze. Mivel nincs éles küzdelem, az aikidokáknak nem alakul ki a küzdő-érzékük, konkrétan nem tudnak egyetlen technikát sem megcsinálni "élesben". Ha aikidózol, menj le egy judó vagy bokszedzésre és próbáld ki magad! Egy kezdő is laposra ver bármelyikben. A többi csak legenda. Nem az aikidot bántom, csak tudni kell helyén kezelni. Nem való gyereknek.

2012. máj. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!