Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fegyencedzés? Tanácsot érnék!

Fegyencedzés? Tanácsot érnék!

Figyelt kérdés
Úgy döntöttem, hogy elkezdem a fegyencedzést. Le is töltöttem a könyvet. Csak nem tudom, hogyan kéne elkezdeni, mert pl fekvőből kevésnek tartom a 2X20 teljes fekvőtámaszt, mert napi 200 fekvőt szoktam csinálni 8X25-ös szériákban. Ez ha jól emlékszek már a 5 vagy a 6-os szint lenne, viszont a felhúzódzkodásokból kétlem, hogy 10- nél többre képes lennék. Szóval lenne e úgy értelme edzeni, hogy egyiknél az első szinten a másikból pedig a 6-os szintnél tartok ? És minden nap edzenék. Ez egy jó ötlet lenne ? A válaszokat előre is köszönöm, remélem azért érthetően írtam le a dolgokat :D
2012. jan. 4. 13:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1. persze hogy edzhetsz egyszerre 6. és 1. szinten. ezek csak ajánlások kezdőknek, hogy fokozatosan tudjanak eljutni a kemény gyakorlatokig. mert fokozatok nélkül nem igazán menne (lásd nálad a felhúzás).

2. igen, mivel erőedzésről van szó, ezért lehet minden nap csinálni, ha bírod. az izmaid nem lesznek hálásak, de kurv.a erős leszel.

2012. jan. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

értem, köszönöm szépen a választ.


Mikor eljön a versenyszezon akkor megteszi heti 2-3 edzés is ?

2012. jan. 4. 13:42
 3/11 A kérdező kommentje:
Még annyit lefelejtettem, hogy csinálhatok több ismétlést is, mint amit a könyvben írnak? Mert kicsit kevésnek találom. Vagy ha minden nap fogok edzeni akkor inkább úgy csináljam a dolgokat ahogy írják ?
2012. jan. 4. 13:44
 4/11 anonim ***** válasza:
Vitatkoznék Aczél elvtárssal. Én nem javaslom a heti 7 edzést. Az izmoknak szükségük van regenerálódásra. Az edzés során úgynevezett mikrotraumák keletkeznek az izmokban, amelyeknek be kell "gyógyulniuk". Ettől erősödsz. A 8x25 fekvőtámasztól viszont már nem fogsz erősödni. Inkább próbáld valahogy nehezíteni a gyakorlatot.
2012. jan. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
értem, akkor heti 4-5 edzés ?
2012. jan. 4. 13:50
 6/11 anonim ***** válasza:

én a Pavel féle meztelen harcost preferálom, itt nem egyszerre nagyon nagy terhelést adsz az izmaidnak, hanem rendszeresen de rövidebb edzéseket. nem írtam hülyeséget, de a fegyencedzés rendszere más, tényleg ritkábban eddz. elég a heti 2-3 is! vagy a 4-5, majd te érzed.


amikor több ismétlést végeznél, akkor inkább a nehezebb gyakorlatra térj át. van értelme egy gyakorlatot ismételni, de nem egyszerre 100-szor! na megyek nyomok én is valami pulzus serkentőt, mert berohadok már ebbe a szobába. ne várjátok a vizsgaidőszakotokat.. nem fog tetszeni.

2012. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
köszi Achillesz!
2012. jan. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
értem :D köszi
2012. jan. 4. 13:56
 9/11 anonim ***** válasza:

Nos a könyv kínál jó pár edzéstervet miért nem sikerült azok közül választanod?

Ha már ennyiszer akarsz edzeni akkor a veteránnak állj neki szerintem 6 edzésnap minden napra egy gyakorlat.

Ha túl kevésnek véled ott a magánzárka, de ez már egy elég kemény program a helyedben nem ezzel kezdeném.

Ha ezt sem véled elégnek még mindig ott a supermax, ez garantáltan megöl az első héten.

Mivel nekem nem ez az egyetlen mozgásformám a klasszikusabb felépítésű jó magaviseletet preferálom.

2012. jan. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A Fegyencedzés célja az erő. A 8x25 fekvőtámasznak pedig ahhoz hosszú távon kevés köze van. Minek ragadnál le itt? Inkább lépj tovább a lépésekkel, és haladj az egykaros fekvőtámasz felé!

Szerintem lenne lehetőség kombinálni A meztelelen harcos GTG programját a Fegyencedzés lépéseivel. Most ezt nem fejtem ki, mert oldalakat írnék tele, de szerintem szerezd be A meztelen harcost, tanulmányozd át, és kísérletezz, ha gondolod.

Amúgy egyetértek Neutronlovaggal. A Fegyencedzés remekül összeállított edzésterveket ad, válassz közülük!

2012. jan. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!