Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A mellizom belsö/középsö...

A mellizom belsö/középsö részét hogyan tudom otthon erösíteni? Milyen gyakorlatokkal?

Figyelt kérdés
5-6 évet jártam konditerembe, mostanra megváltozott az életem, marad az otthoni edzes :(
2012. jan. 4. 13:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
10%
talán húzódzkodásal
2012. jan. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
vállszélességben mellhez...nem is rossz ötlet!
2012. jan. 4. 13:54
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem tudod sajnos a belső részét külön erősíteni, mert a mellizom vízszintes izomrostokból áll, így csak a felső vagy az alsó területeket lehet valamennyire elkülöníteni (de igazából ezt sem annyira lehet) vagy az egyik részre jobban rámenni. Ha majd nő a mellizom, akkor lesz belül is látszatja.
2012. jan. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

otthoni edzestöl nem várok fejlödést...söt, ha tartanám a mostani formát, már avval meg lennék elégedve...seima fekvötámasz kevésnek bizonyul....:(

van 2x 15kg egykezes súlyzóm is, de padlóra feküdve nem teljes a mozgástartomány....:(

2012. jan. 4. 14:00
 5/14 anonim ***** válasza:
A hátad alá pakolj be egy-két párnát és máris lejjebb tudod engedni a súlyzókat.
2012. jan. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy akkor erősödik a belső rész, ha szűken fogsz.

Pl. fekve nyomás szűken.

2012. jan. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Zakathol ***** válasza:
Nincs belső része a mellizomnak, sem pedig külön gyakorlat rá.
2012. jan. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
azért legyen belsö része, max. nem egyértelmüen elkülöníthetö...ès ha a fekvötámasz a külsö "peremét" jobban megdolgozza, akkor valószínü, hogy van gyakorlat, ami a belsöre jobban hat...
2012. jan. 4. 14:28
 9/14 Zakathol ***** válasza:

Láttál te már egy anatómiai rajzot az emberi testről?

A mellizom rostjainak kettő tapadási pontja van, azaz nincs külön belső és külső része amit meg lehetne edzeni.


[link]


A bicepszednek is meg tudod mondjuk a könyököd felőli végét edzeni?

2012. jan. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

értem, hogy ez az elmélet, de a gyakorlat mást mutat.

és igen, nem egyértelmüen, de a bicepsz alsó részét bizonyos gyakorlatoknál jobban érzem, mint a teljeset, vagy a felsöt...

2012. jan. 4. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!