Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 10 kg ot szeretnék felszedni...

10 kg ot szeretnék felszedni nyárig, hogyan?

Figyelt kérdés
(185 cm /61 kg/ 16éves) vagyok. edzéstervem saját készítésű úgyhogy valószínű ezért nem olyan hatásos. minden testrészre 4x10et szoktam. hétfőn,szerdán,pénteken. táplálkozásom : mivel suliba járok, nem tudok olyan sokat enni ,főleg reggel. 14 óráig kb 3-4 zsemlét szoktam megenni utána 2 óránként eszek fehérjedús kajákat, csirkemell, kenyér, tészták,edzés után fehérjepótlót is iszok(az kb 50gr fehérje) naponta kb 2000 kcal- viszek be. ez elég?
2012. jan. 4. 20:33
 1/6 dirtboy ***** válasza:

így nem fog menni a 10kiló,az egyébként is elég húzós de mondjuk a kezdők az elején gyorsan fejlődnek.

rendbe kéne rakni a kajádat,a suli az nem kifogás.

edzéstervet is nézhetnél, van több kezdő edzésterv is a bodybulderen.

2012. jan. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
akkor kb napi 3800-4000kalóriát kellene be vinni.
2012. jan. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

16 évesen hova szeretnél 10 kiló izmot felszedni? Csak nem imponálás a csajoknál?:D:)

Én amondó vagyok, hogy alapozz inkább, tanuld meg jól az alapvető edzési technikákat, minél többfajta gyakorlatot, hogy megkíméld magad a későbbi sérülésektől és kiismerd önmagad. 18-9 évesen pedig, miután leáll a növekedésed, kezd majd csak a tested igazán jól reagálni a terhelésekre.

Én a másfél órás osztott(bicepsz-tricepsz-alkar,mell-has, hát-váll, láb+30min futás,illetve külön 8-10km futás)edzéstervre esküszöm. Ez így 5 nap, a sorrendet szabad, sőt kell variálni,és 2 nap pihenőd is van. Nagy súlyokat még semmi esetre ne használj! Csakis, ami kényelmes, vagy kicsit nehezebb annál.

Ami pedig az étrendedet illeti, még növésben vagy, a 2000kcal az a norbiupdateseknek irányadó,te egyél nyugodtan fehérjében és kalciumban dús kajákat 2500-3000 kcal/nap mennyiségben. Én személy szerint a táplálékkiegészítők ellen vagyok, szóval lehetőség szerint ezeket majd hanyagold. A lényeg, hogy légy türelmes és kitartó! Majd mindennek eljő a maga ideje! Csak okosan és sok sikert!

üdv: 19/F (188cm/91kg)

2012. jan. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem örülj, ha 4-5kg izmot felszedsz nyárig. A zsírosodás csak kaján múlik. Ha viszont nem baj, hogy zsírosodsz vegyél Jumbot vagy valami magas kalóriatartalmú tömegnövelőt.
2012. jan. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

10kg izmot 1 év alatt is k*rvanehéz felszedni, ahhoz egy hiper-szuper genetika kell 110%-os kajával, 110%-os edzéssel, napi 8-9 óra pihenéssel. Na de kicsit komolyabbra fordítva a szót, ne azt a célt tűzd ki magad elé hogy "nyárra kigyúrom magam, hogy a strandod tetszek a csajoknak!" - mert ez így nem fog menni.

Étrend,megfelelő intenzitású edzés, megfelelő pihenő idő, plusz kitartás sok-sok ÉVIG! Ugyanis egy elismerésre méltó fizikumot nem 2 perc összehozni, még ha az imént említett dolgok teljesen rendbe is vannak.

(Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nyárig nem tudsz fejlődni, csak a kérdésből adódóan még nem vagy tisztában az alapokkal sem. Ezt a body.builder.hu oldalán tudod elolvasni "alapismeretek" címszó alatt)

Sok sikert!

2012. jan. 4. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! amióta kiraktam a kérdést +2kg-al gyarapodtam :D
2012. febr. 9. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!