Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Árthat a testépítő edzésemnek...

Árthat a testépítő edzésemnek ha savlekötőt kell szednem?

Figyelt kérdés

Jó pár éve edzek rendszeresen, kb 3 hete kezdődött hogy a gyomorsav folyamatosan marta a nyelőcsövemet felmentem a dokihoz aki ilyen gyomornedv ellenálló tablettát írt fel ki is váltottam azóta nem is érzem a maró érzést, de magamban elgondolkoztam rajta hogy nem árt e ez a tápanyag felhasználásában tehát ha kevesebb a gyomorsavam akkor is megbírok normálisan emészteni ugyanannyi kaját? jah és hogy ha ezt mondjuk hosszú távon kéne szedni akkor lenne valami mellékhatása?


Am ezt a gyógyszert kell most szednem ha ez segít valamit

Pantacid FLux 20mg Gyomorndev ellenálló tabletta


2012. jan. 5. 15:33
 1/9 A kérdező kommentje:
és nem eszek semmi zsíros és fűszeres kaját
2012. jan. 5. 15:38
 2/9 dirtboy ***** válasza:

ez azért van hogy normál sav mennyiség termelésre álljon vissza,tehát végül is így leszel jó értéken, azaz nem kéne hogy bármilyen káros hatása is legyen az emésztésedre.

a sima kreatin monohidrát hálás is lesz a kevesebb gyomorsavért ha használsz.

egyébként meg kérdezhet edd volna a dokit vagy a gyógyszertárost ez ügyben.

2012. jan. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszi!
2012. jan. 5. 15:44
 4/9 A kérdező kommentje:
A nitrogén oxid fokozót egyenlőre szüneteltetem mert elvileg azok növelheti a gyomorsavat főleg a kapszulás termékek ezt még régen Szász Máté írta :)
2012. jan. 5. 15:45
 5/9 anonim ***** válasza:

"ez azért van hogy normál sav mennyiség termelésre álljon vissza,tehát végül is így leszel jó értéken, azaz nem kéne hogy bármilyen káros hatása is legyen az emésztésedre."


igen, elméletben. elméletben minden gyógyszert be kéne állítani, hogy pont egészségesre szabályozza be az inzulin szintet (cukorbetegeknél) a gyomorsavat (a te esetedben) csak hogy a valóságban ez megvalósíthatatlan.


van egy jó kis hatáslánc, remélem jól emlékszem rá.

rájöttek, hogy az aszpirin jó hatással van a szívre/keringési rendszerre. rendszeresen fogyasztották, ami talán pont a gyomornak volt terhére. adtak mellé sav lekötőt, ami miatt kevesebb lett a gyomorsav (akár a 'normál' alatt) így antibiotikum kellett, mert egy feltételes kórokozó a gyomorban kevésbé pusztult meg, így rendszeresen előfordultak valamilyen enterális fertőzések..


az egész lényege, hogy én megnézném lehet-e más megoldást találni a gyomorsavra. ki tudja, lehet van valami keleti diéta, amitől rendbe jön az ember, tényleg úgy vagyok már vele, sosem lehet tudni. egy esélyt adni kell neki.

2012. jan. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én is ettől félek, nem nagyon szoktam beszedni gyógyszereket de most muszáj voltam mert ez az égetés már elviselhetetlen volt, lehet felkeresek egy természet gyógyászt, köszi a válaszokat!
2012. jan. 5. 16:36
 7/9 anonim ***** válasza:

én kajálással kapcsolatban a közeljövőben egy taoista táplálkozási szakértővel beszélek majd. azért írom, mert én nekem tetszetősebb az, hogy ő ismeri a keleti, egészséges emberek étkezési szokásait, viszont a természetgyógyászok között vannak azok akik adnak mindenféle ezt-azt, amik elvileg valami hatóanyag soksokszoros hígításai.

nem is tudom ki, valami ismertebb magyar (Vágó Pityu? vagy valaki más talán..) bevett nagy adag ilyeneket. persze nem ajánlották neki. gyógyszerekkel (hatóanyagokkal) nem is tette volna meg, viszont lényegében ilyen akármikkel nem lett semmi.

lehet hogy ez nem a természetgyógyászat, keverem valamivel, de vannak olyan dolgok amik még az orvoslásnál is áltudományosabbak :D

2012. jan. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Most mondok neked valamit barátnőm anyukája természetgyógyász de ezt halál komolyan mondom :)


Lehet ő fog megmérgezni ha lesz rá lehetősége :D

2012. jan. 5. 16:46
 9/9 anonim ***** válasza:

á nem azért írtam.

most természetgyógyász az is, aki ilyen olyan zöldséget, gyümölcsöt, teát vagy egyebet javasol, mert nyilván más vitamin, növényi anyag, vegyület van bennük, ami jót tesz a testnek, de ezek az anyagok bennük vannak (akárcsak a gyógysza.rokban is hatóanyagok) viszont egy gyümölcsnek nem sok mellékhatása lesz.

majd leírhatnád mit mondott egyébként.

2012. jan. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!