Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elég mozgás, ha hetente...

Elég mozgás, ha hetente 3-szor megcsinálok egy DVD-s Béres Alexandra tornát?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, az utóbbi években nem nagyon sportoltam, nem találtam semmit, ami tetszene. Futni is próbáltam, de nagyon nem szerettem. Nemrég kezdtem ilyen DVD-kre tornázni, nem azt mondom, hogy szívesen csinálom, de még mindig sokkal szívesebben, mint a futást vagy az úszást. Szerintetek kellene mást is csinálni mellette?
2012. jan. 5. 15:55
 1/8 anonim válasza:
Ha fogyni akarsz, akkor diétáznod is kell, mert magától a tornázástól nem fog eltűnni. Ha pedig csak izmosítani akarsz, akkor pedig...akkor is kell enned, csak nem mindegy hogy mit, meg fehérje dús kajákat. Na de valami okosabb meg mondja majd. :)
2012. jan. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :) Én alkatilag vékony vagyok sportolás nélkül is, inkább azért szeretnék mozogni, mert egészséges. A táplálkozásra igyekszem odafigyelni, de most kifejezetten arra lennék kíváncsi, hogy elég-e/jó-e a DVD-s torna.
2012. jan. 5. 16:03
 3/8 anonim ***** válasza:

elég. mihez képest.

bizonyos egészségügyi problémák, betegségek kockázatát már ezzel is határozottan lecsökkentheted.

más szempontból, nem leszel ruganyos, könnyed mozgású, vagy erős (izom erő), ha ezekre valamikor szükséged lesz, kevésbé tudod majd használni a tested.

tehát az a kérdés, mi a célod. ahhoz képest már jobban meg lehet mondani, vajon elég lesz-e.

2012. jan. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én csak azt szeretném, hogy egészséges legyek, talán egy kicsit izmosabb, mert túl vékony vagyok. Mások mondták, hogy a DVD nem elég, és a szabad levegőn való futás sokkal egészségesebb lenne. Néha le is megyek kocogni, csak valahogy nagyon nem szeretek futni se, meg azt se, hogy egyfolytában kutyák rohannak felém, az emberek meg bámulják, hogy lihegek. :D Különösen ilyenkor télen nem akaródzik lemenni. Persze ebben a lustaság is benne van, amit nem mindig sikerül legyőznöm. :) Nagyon köszönöm a válaszodat!
2012. jan. 5. 17:13
 5/8 anonim ***** válasza:

összetett téma ez is..

ha egy komolyabb BA tornát csinálsz, tudod mi lesz? az izmaid az edzés miatt több tápanyagot raktároznak, valóban kicsit nagyobbak lesznek. addig, amíg nem pihensz pár hétig.

ez a kezdő szindróma (testépítőknél, de már sportolóknál is) emiatt sírnak kislányok, hogy "segítsetek, futástól 2 hét alatt megvastagodott a lábam"


én tapasztalatom, tudásom alapján azt ajánlom, minél intenzívebben eddz, sportolj, ha a szimpatikus neked az otthoni edzés, akkor tedd azt.


csináld a BA videók gyakorlatait, de keress (!) neten Zuzanne gyakorlatokat, na ő az a csaj aki csinál olyan gyakorlatokat, amikkel egyet tudok érteni. egy hibája van, hát edzést nem mondja, pedig az is fontos.


remélem tetszeni fog, ha rákeresel :)


másik: személyes preferenciám a harcművészetek gyakorlása. ami egyszerre nagyon egészséges mozgás, természetesen az önvédelmi értéke a lényeg, és olyan alaptudást, megértést adhat a világról, amire nagy nagy szükségünk van.

szerintem fölösleges futni, inkább tanuljon az ember ilyet. persze ez pénz, több idő, kötöttség. tudom hogy az élet nem olyan egyszerű, hogy mindenki eljár kung-fuzni, és akkor kevesebb lányt fognak megerőszakolni, kevesebb lelkibeteg ember lesz, több becsület és érték szorulna az emberekbe. mindennek van egy akadálya, maga az ember. bocsi az elkalandozásért.

2012. jan. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hűha, köszönöm, hogy ilyen sok mindent leírtál! :) Zuzanára gondoltál? Hozzá találtam jó fárasztó gyakorlatokat, ki fogom próbálni. Zuzannére csak táncoló afrikai nők jöttek ki. :D

A harcművészetek nekem is szimpatikusak. Van néhány ismerősöm, aki jár karatéra vagy kung-fura, és nagyon szeretik, de azért keményen megütik őket, mindig tele vannak zöld foltokkal vagy fáj valamijük. Szóval én kicsit gyöngécske meg gyáva vagyok ehhez, de meg fogom gondolni. Addig pedig folytatom a tornát. :)

2012. jan. 6. 22:24
 7/8 anonim ***** válasza:

tulajdonképpen harcművészetek mindennapjaiba nem feltétlen tartoznak bele a kék zöld foltok, mert ugye harcművészetek gyilkos technikákról szólnak alapvetően. na most, ezeket úgy sem csinálják egymáson. más kérdés a sparring, ami jó ha van időnként, de ott megint lehet vigyázni hogy ne üssenek meg erősen, pláne amíg nem szoksz hozzá.

3. és legutolsó, vannak (szerintem komolyabb) egyéb harcművészetek, ahol ma pl. nekem egy ütést sem kellett volna kapnom. kaptam, de azt mondjuk úgy, hogy én kértem, érezni akartam valamit.. ez más dolog.

tehát meg lehet találni azt az utat, ami neked előnyös..


és.. Zuzane vagy izé, jól írtad, nem a táncos..

2012. jan. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2012. jan. 9. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!