Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kondizók! A segítségetekre...

Kondizók! A segítségetekre lenne szükségem?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sok oldalon olvastam, hogy a kondizás nem befolyásolja a növekedést kamaszkorban, ha ésszel, megfelelő súlyokkal végzik. Az lenne a kérdésem, hogy mennyi az a maximum határ(kg-ban) ami még ,,megengesett,, (tudom hogy egyéntől függő lehet de kb.) Illetve mit jelent az hogy ,,túlzásba esni,,? Köszönöm:)
2012. jan. 6. 17:11
 1/4 dirtboy ***** válasza:
100%

ezt így kilóban nem igazán lehet meghatározni,ugyanakkor szerintem senki nem is tudja ezt megmondani.

az biztos hogy ha egy 13 éves 50kilós gyerek kb.60al guggol az nem éppen a legjobb.

magasabb ismétlés számú sorozatok kellenek és szabályos végrehajtás.

ha sok ismétlést meg tud csinálni akkor biztos nincs túlterhelve a gyerek.

2012. jan. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, 15 év alatt csak kis súllyal csináld a gyakorlatokat, de főleg azokat, amik a gerincet nagyon terhelik (guggolás, nyakból nyomás, kétkezes evezés).
2012. jan. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm minkettőtöknek. a maximum súly az 30kg (lehúzások előre tolás)) tudom hogy még kevés de akkor ez nem vészes igaz?
2012. jan. 6. 18:15
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy befolyásolná, bár szerintem is kerülni kell a nagy súlyokat fiatal korban.Például ott van Vörös Zoltán testépítő, aki 13 évesen kezdte a súlyzós edzéseket és a magassáa 184 cm.Tehát valószínű, hogy nem befolyásolja.
2012. máj. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!