Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hany eves kortol javasolt...

Hany eves kortol javasolt JUDO-ra vinni egy gyereket? 2,5 eves a fiam. Vigyem ha fogadja ilyen fiatalon a klub vagy varjunk meg?

Figyelt kérdés

2012. jan. 7. 13:57
1 2
 1/20 bánomisén ***** válasza:
Szerintem várj még vele úgy 5-6 évet, és ha érdekli, ismétlem: ha érdekli ez a sport, akkor vidd majd el.
2012. jan. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Mindenképpen várjatok!
2012. jan. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Szerintem 7-9 evesen ha nem is keso elkezdeni a sportot, de joval korabban erdemes mar. De koszonom a valaszod, ezzel is latom masok velemenyet, minden velemeny erdekel!!!
2012. jan. 7. 14:17
 4/20 bánomisén ***** válasza:
Nem kötelező elfogadni a választ, de akkor minek kérdezel? Egy két és fél éves még kicsi a dzsúdóhoz. Dzsúdóztam, nem a levegőből veszem a válaszomat.
2012. jan. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
hát szerintem hat éves koráig mindenképp várjatok, had éljen már az a szerencsétlen gyerek b@szogatás nélkül
2012. jan. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Mint irtam, minden valaszt szivesen veszek, akkor is, ha nem ertek egyet. Kivancsi vagyok minden velemenyre

En is sportoltam mar ovodaban. es nem ereztem, hogy b@aszogatas lenne.

Ha mar kicsinek mnegszokja, hogy sportol, kesobb igenye lesz ra.

Biztos gyereke is valogatja, mert egy muveszi beallitottsagu gyereknek inkabb olyan "szakkort" keresnek, de az en fiam egty igen aktiv, hatalmas mozgasigenyu, stb gyerek.

Ha egy lkub gyerekeket is fogad, akkor ott a nekik tartott edzesen nem ugyanazt csinaljak mint anagyokkal, hanem sok jatekkal sokat mozogva elsajatitjak az alapokat.


Nem olimpikont akarok a gyerekbol a felreertesek elkerulese vegett.


Tovabbra is varom a valaszokat. A NE VIDD MEG X EVIG valaszokat is indoklassal. Koszi

2012. jan. 7. 14:37
 7/20 anonim ***** válasza:

vidd. gyerekeknek mozogniuk kell.

vagy futkosnak a lakásban össze-vissza, vagy egy edzésen, edző felügyelete mellett. közben nyilván előnyös mozgásokat is végeznek, nem csak futkosnak.

plusz a szülőknek is kis szabadidő.

2012. jan. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ha foglalkoznak ilyen korúakkal is vigyétek.
2012. jan. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Én is 3 évesen kezdtem, és még kisebb is voltam a kortársaimnál. Minél hamarabb viszitek, annál jobb. A hosszú évek alatt elsajátított, és reflex szintre rögződött eséstechnika még sok veszélyes helyzetben mentheti meg a testi épségét. Meg sem tudom számolni, hányszor volt olyan, hogy ha nem tudok helyesen esni, akkor a csontom tört volna...
2012. jan. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Vidd,ha van ekkora gyerekeknek is edzés.De nem vinnéd inkább el Karatéra vagy Ju Jitsu-ra?A judo az (nekem) nagyon sport már.Lehet csak én vagyok vele így,de én nagyon utálom a judo-t.A nevét sem írom nagy betűvel.Már csak azért is,mert ahogy látom,mindenki nagyon lenézi a judo-sokat,és nem csak azért,mert harcban nem tudnak semmit,de ez már jódormán jobban elsportosodott,mint a box vagy a bírkózás.És alapból ezekkel nemis lenne baj,met sport,1 judosnak egy judos előtt kell teljesítenie,nem 1 boxoló előtt,csak azt nem érti már senki,h minek van övük meg gi-jük?Az nem jár nekik,az a harcművészek viselete,és csakis nekik van joguk viselni.A tradícionális japán dolgokat szépen hagyják meg a Ju Jitsusoknak,a Karatésoknak,Ninjutsusoknakés a többieknek.Ha mindenképpen meg akarják különböztetni egymás szintjét,hordjanak más színű nadrágot,vagy pólót,de a gi-t meg az övet ne alacsonyítsák már le.Amúgyis milyen már az,h az vannak olyan övek,h fehér-sárga,sárga-narancs,stb....ha már megmaradnak annál,h a japán viseletet gyalázzák,legalább ezellen találjanak ki valamit.Pl. csinálják azt mint a Ninjutsusok.1 kyu-ig van zöld öved,1 2 3 stb..jelzéssel,1 dantól meg van fekete öved 1 2 3stb..jelzéssel,de nekem azis jó,ha csak simán normális színeket használnak.

Ugyanez vonatkozik a BJJ-sekre.

2012. jan. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!