Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A boxoló súlycsoportja az...

A boxoló súlycsoportja az edzései mennyiségén vagy inkább az adott alkatán dől el?

Figyelt kérdés

2012. jan. 8. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
a súlyán dől el hogy milyen súlycsoportba kerül
2012. jan. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jó,tudom,de azt edzéssel nagy mértékben befolyásolhatja vagy inkább javarészt a veleszületett alkati adottságai határozzák meg?
2012. jan. 8. 12:57
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerinted létezik olyan ember aki 90 kilósan alacsony testzsír százalékkal pottyan ki anyuciból? Mert szerintem nem. Box edzés mellett szoktak edzeni megfelelő táplálkozással elég tág határok közt módosíthatják a teatömegüket persze a jó genetika kell ahhoz, hogy a box edzések izomtömegre gyakorolt negatív hatásai mellett nehézsúlyú boxoló legyen.
2012. jan. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolsó:köszi,erre voltam kíváncsi.Hogy döntés vagy inkább rajtuk kívül álló ok kérdése,hogy milyen súlyban szerepelnek majd,hogy valaki 65 valaki meg 105 kilós.
2012. jan. 8. 13:29
 5/5 anonim ***** válasza:

alkati dolog is,üzleti is-pl van-e nézettsége az adott súlycsoportnak-és edzés kérdése is.

holyfield talán a legjobb példa.

középsúlyban mindent elért amit lehetett,ellenfél nélkül maradt,ezért felbérelte lee haney-t a 8x-os mr o-t edzőnek és felpakolt magára 15-20 kiló szín izmot és átment nehézsúlyba.

ez az alap testalkata kb 82 kilósan-

[link]

és ilyen nehézsúlyban kb 100 kilóval

[link]

2012. jan. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!