Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen diétát javasoltok?

Milyen diétát javasoltok?

Figyelt kérdés

174cm vagyok és 64kiló. Szeretnék kb 5kilót leadni. Heti 4x járok edzőterembe, 1-1,5órára. 30 perc intenzív taposással kezdek, utána erősítek, és levezetésnek ismét kardio. Az edzéssel semmi bajom, nagyon szívesen csinálom. Jól esik sportolni. De az étkezés... :S Télen nincs annyi zöldség, gyümölcs.. Nem tudom, mit lehetne enni. Almát, káposztát, néha salátát, retket, paprikát, hagymát, krumplit szoktam.Még mit kellene? Hogy tudok lemondani a csokiról? Hiába eszek helyette mézet/joghurtot, akkoris kívánom még. Írnátok nekem egy viszonylag könnyen betartható, és olcsónak mondható diétát?

18/L


2012. jan. 11. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Edzés előtt ne végezz kardiót, edzés után viszont okés. Hiányolom a húst(csirkemell , hal ) az étrendedből , diéta alatt magas fehérje bevitelre van szükség , hogy "megvédjük" izmainkat

tessék pár link , olvasd el , nem fog ártani

[link]

[link]

[link]

2012. jan. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De a fehérje nem akkor kell, ha izmokat akarunk? Én csak fogyni szeretnék, a nagy bicepszeket meghagynám a fiúknak :) Amúgy most nézem, rosszul írtam. A taposás aerob edzés, nem kardió. Az se legyen edzés előtt?
2012. jan. 11. 20:42
 3/6 anonim ***** válasza:

az se!

nem vettem észre ,hogy lány vagy :)

ebben az esetben

"Fogyás (nem csak testépítőknek - átlagembereknek)


Tévhitekről:


1. Nincs semmiféle szer, amivel fogyni lehet diéta nélkül.


2. Nincs "fogyasztó", edzés, gép vagy készülék.


3. Diéta nélkül fogyni nem lehet! - aki az ellenkezőjét állítja, hazudik!


4. Célirányosan fogyni egy testrészről nem lehet. Genetikailag meghatározott, hol tárolódik a legtöbb zsír és honnan tűnik el utoljára. Nem lehet a problémás területeket se edzéssel, se zsírégetővel fogyasztani, minden ilyen állítás hazugság.


5. Az éhezés nem fogyaszt, hanem az izmokat bontja, ami gátolja a zsírégetést. A táplálkozásnak felkeléstől lefekvésig kel tartani, a "6 óra után nem eszünk" elv baromság és káros.


6. Az összes sztárdiéta baromság!


Fogyás alatt tegyük fel, hogy azt értjük a mikor az átlagember nem rendelkezik izomtömeggel, de túl sok zsír van rajta, és ettől szeretne megszabadulni. Az étrendnél a szálkásítás szabályai irányadók. Jegyezzük meg, nem a testsúlyunkból kell veszítnünk, hanem a zsírból, az izomvesztés nem jó! A jel.szó harma_dik betu:k


Edzés: súlyzós edzés és aerob edzés. A súlyzós edzés intenzitása nyilván kezdő szint, az edzés szekcióban található 3 napos kezdő program javasolt.

Azok, akik nem akarnak/tudnak súlyzós edzést végezni, fogadják el, hogy az eredmény mérsékelt lesz. Számukra kardió edzés javasolt, ez okozza ugyanis a magasabb intenzitása révén az izmok stimulációját – de összehasonlíthatatlanul gyengébb szinten, mint a súlyzós edzés – és így arra ösztönzi a testet, hogy a bevitt tápanyagokat ne zsírként tárolja, hanem az izmokba szállítsa. A nem kielégítő táplálkozás azonban MINDIG izomvesztéshez vezet, aminek egyenes következménye a zsírvesztés leállása, sőt a zsír tárolása. Fogyni (zsírból) csak hosszú távú munkával és diétával lehet, a minimális eredmény 12 hét, de kövér embereknél évekre kel tervezni.


Mintaétrend 60-65kg-os súlyzós edzést nem végző nőnek:


1. 20g zabpehely + 8tojás fehérje vagy 20g (1 kanál) protein+ 1 kanál lenmagolaj


2. 50g csirke+30g rizs


3. 50g csirke+30g rizs


4. 50g csirke+200g zöldség


5. 50g csirke+100g zöldség


6. 50g csirke+200g zöldség


A kaja tetszőleges módon elkészíthető, fűszerezhető és sózzunk! Finom legyen! Kevés gyümölcs megengedett, édesség, cukor, liszt tilos! Szószok és egyéb dzsuvák tilosak!


Az itt bemutatott étrendek működő minták, de ezek sikeréhez egyénre kell optimizálni!


Célszerű ezt a mintát mindenkinek a saját testtömegéhez testre szabni. A csirke szabadon helyettesíthető egyéb sovány hússal a megfelelő mennyiségben, a rizs azonban nem, az csak pufirizzsel, maximum részben főtt krumplival helyettesíthető!


A 6 óra után tilos enni elvet eszünk ágában se legyen betartani, baromság! Amint kihagyunk étkezést, azonnal izmot bontunk és visszatartjuk a zsírvesztést!"


tessék ha valami nem értesz , kérdezz nyugodtan

2012. jan. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Húúú... nagyon köszi, épp most gondolkozok, hogy le kellene feküdnöm, mert fél 6kor edzés után ettem egy almát és egy joghurtot és majd' éhenhalok :D

Ngayon jó dolgok, amiket írtál.

1 kérdésem lenne. Az a mintaétrend kicsit nehezen megoldható a suli miatt. Nem tudok minden alkalommal főttkaját, főleg húst rizzsel enni.


Le tudnád nekem írni, hogy a 6 étkezésnek kb. hogy kellene megoszlania órákat nézve, ha 6kor kelek, és este 11kor fekszek le? :) Edzeni mindig 5órakor megyek, ha ez fontos :)

2012. jan. 11. 20:53
 5/6 anonim ***** válasza:

2-3 óránként ajánlatos étkezni. Edzés után 1 órával ch és fehérje gazdag étkezés a kötelező ( persze közvetlenül edzés után turmix is kell ). Estefelé pedig célszerű teljesen elhagyni a szénhidrátot, inkább fehérje + zöldség a fontos. Lenmagolaj és egyéb többszörösen telítetlen zsírsavaknak viszont nagyon jó zsírégető hatásuk van, érdemes beiktatni az étkezésekbe.

Mivel iskolába jársz, keresned kell a boltban valami elfogadható minőségű és árú szénhidrát forrást, puffasztott rizs stb... és mellé kénytelen vagy húst vagy fehérje turmixot vinni.

2012. jan. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Edzés után 1 órával ch és fehérje gazdag étkezés a kötelező ( persze közvetlenül edzés után turmix is kell ). Estefelé pedig célszerű teljesen elhagyni a szénhidrátot..."


Este 6-fél 7kor végzek az edzéssel, most akkor szabad a ch vagy nem? :D

2012. jan. 11. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!