Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fehérje vagy tömegnövelő?

Fehérje vagy tömegnövelő?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy már kb. 2-3hónapja edzek, de kinézetre még nem sok változás van rajtam, meg kilóra se, jobban csak erőre. Gondolok itt arra, hogy azzal a súllyal amivel kezdtem már könnyebben nyomok, pl. bicepsznél 17-18kg-mmal nyomtam, most 23-mal (a szériát két kezessel, amúgy elbírok kb 35kg-t is bicepszre), mellre 35-40kg és 4x8-12 szériákat csinálok, lábra egy hónapot kb ki kellett hagynom, mert sérülés volt a lábammal, de pl. tricepszre is 5-6kg-mmal csináltam, egy kézre, most már a 8-10-et is bevállalom. A hasizmom is sokat fejlődött, régen 10 max. 20 lábemeléstől a padlón voltam, most simán tudok 30-40-50es szériákat is belőle, ha nem súlyzózok, hanem fekvőtámaszozok azt is sokkal jobban bírom, a 3-4-szeresét is akár, kinézetre annyi a változás, hogy kicsit jobban eresek a kezeim, nem csak edzés után, van hogy itthon ülök és akkor is jobban eresek, de mondjuk annak ellenére, hogy a hasizmom fejlődött elég sokat híztam is én úgy látom sok helyre.

Igazából nem tudom, hogy fehérjét vagy tömegnövelőt érné-e meg így venni, mert ugyebár a tömegnövelőben nagy rész az szénhidrát, és én a fehérjével vagyok rossz helyzetben, mert nem mindig tudok elegendőt bevinni rendes kajából.


2012. jan. 12. 19:35
 1/5 dirtboy ***** válasza:
akkor tejsavó és edzés után dextróz is mellé,vagy ha megengedheted magadnak akkor vitargo lenne a jó
2012. jan. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem rakd rendbe a kaját először is, 2 g/testsúly kg fehérje legyen és 5 g/testsúly kg szénhidrát, enélkül nem fogsz tudni izomtömeget növelni. Edzés utánra mehet fehérje + szőlőcukor és vegyél multivitamint is.
2012. jan. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát a ch 5g/tskg bőven megvan, de a fehérje kb 1,5g/tskg vagy lehet annyi se, ezért mondom, hogy ha a ch megvan akkor elég lenne fehérjét vennem, mert akkor csak jobban elzsírosodok mint most. Így akkor elég lesz a fehérje nem?
2012. jan. 12. 21:07
 4/5 A kérdező kommentje:
Meg a szőlőcukor+vitamin még
2012. jan. 12. 21:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2012. jan. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!