Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Harcművészet választás?

Harcművészet választás?

Figyelt kérdés
20 éves lányzó vagyok és felötlött bennem a gondolat, hogy lehet, hogy szeretnék valami harcművészetet tanulni. Tudnátok ajánlani valami jót? Nem vagyok túl sportos és van jópár feles kiló is rajtam. Valami olyasmire gondoltam, ahova így télen is be lehet csatlakozni, jó a társaság és jól átmozgat(De mivel mondtam, hogy nem vagyok túl sportos, így valami olyasmi kéne, ami nem úgy kezdődik, hogy akkor 10 kör futás és 100 fekvőtámasz. De nem ismerem őket, lehet egyik sem és lehet mind ilyen.)Előre is köszönöm a segítséget!! :)
2012. jan. 14. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:

Egyik se úgy kezdődik. Egyik helyen se dobnak úgy mond a mélyvízbe

Amúgy ilyenkor jó kezdeni mert most van szezon.

Én nagyon ajánlom a karatét. Bár ez nagyon függ attól hogy élsz mert vannak olyan klubok ahol nem éri meg egy egy küzdősportot űzni.

Mellesleg ez pont az a sport amit több ismerősöm 20 felett kezdett és lehet hogy kiélesedik egy icipicit rajtuk de nagyon ügyesek benne

2012. jan. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a harcművészet nem sport, és bár jól jön, effektíve nem az erő vagy az állóképesség a lényege.

gyere wudangozni, szeretem látni az újak arcát. nyilván lakhely kérdése hogy le tudsz-e járni.

2012. jan. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az ökölvívást tudnám ajánlani kedves Kérdező! :)

Észre sem veszed edzésen, az idő múlását, önvédelmet, önfegyelmet, valamint önbizalmat szerezhetsz. Legalábbis szerintem ez a leghatékonyabb "önvédelmi" sport.

Ráadásul ebben az országban még jól is oktatják.



Remélem segíthettem. :)

2012. jan. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

jól oktatják, ez tény.


viszont biztos sportszerűen akarják majd kirabolni/megerőszakolni is. ahogy felkészült lesz 2 férfi ellen is, ér érteni fog a késekhez, ha netán az előkerülni.

2012. jan. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 lee12 ***** válasza:

mondjuk kés ellen soha nem lesz esélye+ 2 támadó ellen

1 képzetlen férfi ellen lesz de egy fizikailag erősebb férfi simán leteperi

rablásnál meg úgyis fegyverrel jönnek ami ellen nics értelme hadakozni max futás vagy odaadod az értékeidet

2012. jan. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

vagy elővesz két kést és végtelen higgadtsággal a mellükbe szúrja.

mert azt azért nem kérdőjelezzük meg, hogy késsel aki képzettebb, az esélyesebb a győzelemre késharcban.

de egyébként ez pusztakézzel is így van. aki többet gyakorolta hogy harc közben kis kinyomja a szemet vagy szétzúzza a torkot, az fog kikeveredni utcán. már hogy jobb eséllyel.

2012. jan. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 lee12 ***** válasza:

hát igen késsel lehet nyerni ha képzetteb vagy de a kérdező kérdéséből úgy vettem ki hogy ő intenzív mozgást is akar amit nemtudom hogy megkapna e egy késharc edzésen

mondjuk én személy szerint járnék de nincs rá lehetőségem+anyagilag se vagyok eleresztve és nemhinném hogy olcsó lenne

2012. jan. 15. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ismerős problémák.

késharcon sparringnál kemény és gyors mozgás van. kur.va fontos a távolság osztása, az állás.. elég intenzív mozgás.

2012. jan. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!