Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen harcművészetet ajánlotok?

Milyen harcművészetet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Amit tudni kell rólam:

16éves vagyok,és nem vagyok túl erős testalkatú.Nem a "mindenkitleverek" a cél,tehát ne aszerint javasoljatok hogy pl utcán mi használ (bár ez is szempont)Inkább az érdekel hogy van-e értelme nem legjobb erőnléttel belekezdeni ,stb..Mindenféle tapasztalatot szívesen látok ,és köszönök:)


2012. jan. 3. 23:38
 1/4 anonim ***** válasza:

a harcművészetek célja, hogy a harci helyzeteket túléld, tök mindegy utcán vagy, vagy az otthonodban, vagy esetleg a pokolban.

minden harcművészet jó és hatékony, általam már rég letárgyalt téma hogy mi a legjobb.. persze van tapasztalatom, és ez alapján véleményem, de a legnagyobb igazság az, hogy azt kell csinálni, amelyiket a legjobban tanítják.

bizony. mert szeretnek a harcművészetek helyett fa.szverést tanítani, ami semmire sem jó, nem hogy belső egyensúlyt, egészséget és harctudást adna.

úgy hogy olyat nézz, amit komolyan oktatnak. az sem árt, ha neked tetszik, bár ha komoly elhatározásod lenne (hiszen fontos dolog, hogy tanulj) akkor mindegy milyen stílust találsz, csak tanulj.

érdemes még késharccal is megismerkedni, ilyen a Kali, Jet Kali, Silat..

alapvetően pusztakezes stílusok közül ki lehet próbálni kung-fu stílusokat, karatékat.. csak ebben a két kategóriában több 100 stílus van, ezek kínaiak illetve Japánok. de bármely más ország, nemzet harcrendszere nyilván hatékony. azért nyilván, mert ha nem lennének azok, akkor megölték volna a használóikat, és nem terjedtek volna el.


végül a küzdősportok. nem önvédelemről szólnak, de jó lehet gyakorolni őket. rengeteg képességet fejlesztenek a gyakorló küzdelmek, itt elkerülitek a halálos technikákat, a nyomorítást okozó támadásokat. ezek végül is versenyek, versenyzel a partnereddel melyikőtök a jobb, gyorsabb, erősebb. viszont utcán csak egy verseny van, mégpedig ki a jobb gyilkos, küzdősportolók erről keveset szoktak tudni.

nos, remélem tudtam segíteni. lehetne erről a témáról órákon át írni, ez így rövidebb most.

2012. jan. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bármit érdemes elkezdened amihez csak kedved van. A fizikumod úgyis "hozzáalakul" ha elég komolyan csinálsz valamit elég ideig.

Nagyon sokban számít hogy mire szeretnéd használni, egyáltalán van e célod vele, és ennek a komolysága is szempont.

Ha pl elmész bokszolni, jó lesz az állóképességed, megtanulsz mozogni egy bunyót kívánó szituban, és olykor olykor bemehetsz a ringbe ütni valakivel egy jót.

Ha pl elmész kendózni, nos ez elég drága a sok felszerelés miatt, de szerintem jó szórakozást biztosít kardal harcolni. Az életben nem veszed sok hasznát.

Ott a kobudo-aido, japán íjászművészet.

Ha tetszenek a bonyolult mozdulatok a tradíciók akkor shaolin kungfu... bár ezzel az utcán nem sokra mész mert sajnos elég pocsék a tényleges harci edzésük. Sokkal inkább látvány, azon a szinten ahogy egy "halandó" megtanulja.

Karaték, kempó, kickbox, thai box, savate, ninjutsu ezek mind erőn alapuló stílusok, rendes fárasztó edzésekkel. Hatékonyságukról megoszlanak a vélemények, de tudod az az igazság hogy sok múlik a személyen aki csinál barmi ilyesmit, szerintem ilyen átlagember szinten nem jön ki hogy kinek jobb a technikája. Ezek tartalmaznak formákat, erőnléti gyakorlatokat, vannak bennük ütések rúgások.

Marad végül a földharcra nagyobb hangsúlyt fektető stílusok: pl jiu jitsu, bjj, birkózás, judó. Ezektől jó erős leszel, bár a legtöbbet fiatalabb korban jobb kezdeni. Hátrányuk hogy nagyrészt földön igazán hatékonyak.

Remélem tudtam segíteni.

2012. jan. 4. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Sz. Máté válasza:

egyet értek mindkét előttem válaszolóval.

Javasolnám a jiu jitsu- t

2012. jan. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Perszehogy van értelme szar erknléttel is belekezdeni,ha kem,ny az edzés,akk azt majd ott megszerzed.Am próbáld ki az olyanokat,h Ju Jitsu,Shaolin Kung Fu,Tae Kwon Do,stb......
2012. jan. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!