Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha lenyomok napi 100 fekvőtáma...

Ha lenyomok napi 100 fekvőtámaszt, másnap tartsak pihenőt?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy az izmok regenerálódásához, illetve fejlődéséhez pihenés szükséges. Azonban a fekvenyomás (szerintem) nem jelent olyan szintű terhelést a test számára, hogy ne lenne elég az a kb. 24 óra "pihenő". Valamint, ha a szériák viszonylag kevés fekvőtámaszból állnak (20, néha 15, ha már fáradok), annak még attól lehet olyan hatása, mintha egyszerre többet nyomnék? Az utóbbi az állóképességet növeli inkább. Szóval 15-20-as szériák, egy perc pihenő, egészen százig, ez így nagyjából rendben van?


Nincsenek komoly terveim, csupán nagyjából rendben szeretném tartani a testem. A fekvőtámasz mellre, bicepszre, vállra és hátra is jó, igaz?


köszönöm!


2012. jan. 16. 11:03
 1/4 dirtboy ***** válasza:

egyszer fekvőtámaszt írtál máskor meg fekvenyomást,a kettő nem ugyanaz.

napi 100fekvővel sokra nem viszed így hát csinálhatod akár minden nap,izmos úgy sem leszel tőle.

mell,tricepsz,váll,hát inkább,bicepsz nem igazán

2012. jan. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha izmosodni is akarsz, akkor növelned kell a terhelést, úgy, hogy a lábad tedd fel egy székre és/vagy vegyél fel egy hátizsákot, amibe súlyokat pakolsz, így nagyobb intenzitással dolgozol. Én tartanék pihenőnapot is, mert a fegyencedzésben is úgy van, hogy másnap nem dolgozol megint mellre, hanem guggolás és húzódkodás van pl.

Bicepszre nem jó a fekvő.

2012. jan. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
hagyományos, sima fekvőtámasz kis terhelésű alapgyakorlat. innentől olyan nagy fejlődést nem kell várni tőle.
2012. jan. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én úgy csináltam hogy magamra vettem az iskolatáskát, belepakoltam jó sok könyvet és úgy toltam
2012. jan. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!