Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vérvételen voltam ugye már...

Vérvételen voltam ugye már 4éve kb elég intenzíven edzek, és a kreatinin (szérum) szintem volt magas a normál 50-88, ez 102volt, szerintetek csak a szervezetem fehérje lebontása miatt? Mert írják hogy a testépítőknek ez magasabb szokott lenni.

Figyelt kérdés
Egy hónapja használtam kb kreatin keveréket de abba hagytam, szedhetem e ezt tovább?Elvileg nem baj ha ez a szint magas sportolóként, mit gondoltok?
2012. jan. 19. 20:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem sportolok, nem szedtem semmi ilyet, mégis ugynilyen magas a kreatinin szintem...

Holnap kiderül probléma-e, az aneszteziológus csak mond valamit (térdműtétem lesz)

25/L

2012. febr. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hmm értem, köszi a választ!Igen, van akinek alapból magas, de testépítőknek az izom feljlődés illetve kreatinin kiválasztás miatt szokott magas lenni:)Azért jobbulást!!
2012. febr. 7. 15:59
 3/3 Szépe Katalin válasza:

Szia!

A magas érték általában a vese szűrletképzési zavarának következménye. További vesefunkciós vizsgálatok szükségesek a veseelégtelenség megerősítésére vagy kizárására, illetve okának felderítésére.

A vérszint a vese vizeletszűrő képességének csökkenése esetén emelkedik: veseelégtelenség, kiszáradás, húgyúti elzáródás miatt.

Ritkán a diéta, izombetegség, vagyis az izomlebomlás növekedése is okozhatja a kreatinin vérszintjének emelkedését.

Egy hasi uh azért a biztonság kedvéért beleférne szerintem....

:)

2015. szept. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!