Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen az ideális súlygyarapod...

Milyen az ideális súlygyarapodási függvény tömegnövelés idején?

Figyelt kérdés

Avagy adva van egy ember (igen, én :D) 196 cm / 62 kg-osan kezdi ezt a tömegnövelős mókát. Ha az edzés és a kaja is rendben van, akkor hogyan változik a súlya? Mennyit hízik mennyi idő alatt? Mikor lassul le a növekedés?

Lényegében azt akarom megtudni, hogy mennyire állok távol az ideálistól, és ebből következve min kellene javítanom. Persze tudom, hogy vannak egyéni változói is a dolognak, ezért csak egy közelítő értékre vagyok kíváncsi. És persze nem a hízótehetségek értékére, hanem az átlagember számára pont jóra. Mondjuk azt, hogy nehezen hízó, ektomorf alkat vagyok.


Ha van kedvetek, más alkatú emberekre is írhattok függvényeket, hadd okosodjanak ők is.


2012. jan. 19. 15:23
 1/9 dirtboy ***** válasza:

elkezdesz normálisan edzeni és tokéletes tömegnövelő étrended lesz,pihensz is eleget aztán majd nősz olyan ütemben amilyenben.

vagy ha neked ez kevés akkor inkább hagyd ezt a sportot mert akkor nem neked való.

szerintem túl sok gyilkos számokat néztél hogy azt hiszed hogy mindenre van függvény meg képlet meg hasonló számítások.

de van még egy ötletem kérdezd meg ezt az ezotériában hátha egy jövőbe látó meg tudja neked mondani.

2012. jan. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első 3-4 hónapban havi 2 kiló reális, utána havi 1 kiló a következő 1 évben. Ezután csökken szépen lassan. Szerintem ez így reális, ha csak nem akarsz bezsírosodni mint egy disznó.
2012. jan. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
bocs, elírtam az elejét, 2-3 hónapot akartam :D
2012. jan. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

dirtboy: a függvény szóval nem csak az f(x) alakú dolgokat jelölik, kb pont olyan választ vártam, mint Nubojáé (kösz neki). Vagy ezt mégis hogy kellett volna kifejeznem?

Valami körülbelüli támpont ugyanis kéne, hogy érzékeljem, hogy akkor most jó-e ez, vagy nem. Túl sokszor fordult elő az életemben, hogy papíron minden jó volt, aztán mégsem működött valami, mint ahogy olyan is, hogy nem kellett volna, de mégis működött. Úgyhogy én már csak az eredményt hiszem el, ha az eredményre vagyok kíváncsi...

2012. jan. 19. 15:36
 5/9 dirtboy ***** válasza:

ott a tükör,de mondom jó étrend jó edzésterv és nő ni fogsz.

ha nem tudod hogy jó e az étrend vagy hogy jó e az edzésterved akkor hiába van az hogy már fejlődnöd kellet volna és rájössz hogy valami nem jó attól még nem fogod tudni hogy mi nem jó csak annyit hogy valami nem jó.

ezért kell tájékozódni mielőtt bele vágsz hogy tud hogy néz ki egy jó étrend meg egy jó edzés.

2012. jan. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Tájékozódtam, most ellenőrzést tartok, hogy minden a terv szerint halad-e. Szoktam ilyet, néha egész hasznos tud lenni.


Az a vicces, hogy a kaja az nem a tökély mintaképe, valószínű, hogy nem eszek annyit, amennyit az irodalom mond, persze igyekszek, csak hát ugye az nem mindig elég. Ennek ellenére a Nuboja szerinti értékek viszont megvannak. November eleje-közepe körül kezdtem úgy igazából, most olyan 67 kg körül vagyok, azaz kb 2 hónap alatt meglett a 4-5 kiló, ami ugye havonta 2 körül van. Szóval érted, ha valaki csak a körülményeket ismeri, lehet nem mondja meg ezt a plusz 5 kilót. Érted mire akarok kilukadni? (persze ezt nehogy felhasználja más arra hivatkozásként, hogy nem is muszáj eleget enni)

2012. jan. 19. 15:51
 7/9 anonim ***** válasza:
Ilyen kis testsúly mellett, ilyen magasként gyorsan jön a súlygyarapodás, mert még azt sem veszed észre, ha kicsit bezsírosodsz, ugyanis elég nagy területen kell elosztódnia. Egyébként én is hozzád hasonló alkat voltam (magasság talán pont ugyanannyi). Másfél éve edzem, 74kg-ról indultam, most vagyok 95 körül. 16 évesen. Jó, nem mondom hogy szín tiszta izom, de nem is lóg rajtam a háj, sőt még a kockáim is látszanak úgy ahogy, tehát nem híztam be mint az állat :D. Mellesleg javaslom, hogy próbáld ki a Biotech hyper mass 5000-jét ha még nem tetted idáig. Reggel és edzés után dobj be egy adaggal, meg fog szépen dobni, hidd el :)
2012. jan. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha lenne még bármi kérdésed, írj privátot, szívesen segítek )
2012. jan. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Na tessék, még a gyik is összeomlik alattam :DD


Nuboja: Kösz, már megvan a koncepció, kb a 80 kiló a cél, mehet kicsit zsírosan is, nemgáz, nem a kigyúrtság a cél, hanem hogy olyan alakom legyen, mint egy embernek... de ha vékonyabb fajta, nem baj, már nagyon megszoktam :D A tömegnövelőket én rettentő drágának találom a kevés adadjuk mellé, így fehérje+dextróz kombóból raktam össze a maszek "tömegnövelőm" :D Nem a legjobb megoldás, de hát na, ennyire futja. Az eredmény meg azért látszogat. Barátnőm mondja, hogy szerinte keveset hízok, ezért jöttem megkérdezni, hogy mennyit is kéne. De ahogy nézem, annyira nem állok rosszul.

2012. jan. 19. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!