Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítéshez mennyire kell...

Testépítéshez mennyire kell komolyan venni a testsúlykilogramm X 2 = X gramm / napi fehérje bevitel elvét?

Figyelt kérdés
Biztos, hogy annyi fehérjét meg kell enni minden nap a testtömeg növeléshez? Van erre valami bizonyíték vagy ezt a táplálékkiegészítő gyártó cégek kitalációja? 5 hónapja edzem, azóta híztam 8 kilót kevés zsírral pluszba. Tartottam az említett fehérje bevitelt de nem vagyok biztos abban, hogy ennyi fehérjét magamba kell tömni minden nap. Ez ellenkezik a normális étkezési szokásokkal és szerintem egészségtelen, elképesztően puffaszt és az étkezés körül forog a nap. Abba biztos vagyok, hogy több fehérjét kell fogyasztani mint a nem testépítőnek, na de ennyivel?
2012. jan. 17. 16:37
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
minnél több fehérjét viszel be, annál hamarabb növekednek és formáőlódnak az izmaid.
2012. jan. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 dirtboy ***** válasza:

ma 16:40

azt ugye tudod hogy nagy baromságot írtál.

2012. jan. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 dirtboy ***** válasza:

kérdező igen biztos hogy kell annyi,de nem csak a fehérje körül forog a világ,mást is kell enni.

pl.ch

rostok

vitaminok

telítetlen zsírsav

2012. jan. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Dirtboy.

Igen tudom. Lenmag olajat, extra szűz olívát is tolok és zabpelyhet, rizst, de semmi finomított szart. Általában csirkemellet, néha darált pulykacomb fasírtot grillezek. Na de most komolyan. Tud valaki linkelni erről bármilyen dokumentációt, bizonyítékot? Nem lehet, hogy az étkezést minden más elé helyezzek!

2012. jan. 17. 17:01
 5/27 dirtboy ***** válasza:

biztos tudnák linkelni de nem fogok.

ha gondolod próbáld ki hogy csökkented aztán majd meglátod mi lesz belőle.

2012. jan. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

"Biztosan tudnák linket, de nem fogok."

Kösz, ez igazán hasznos és értelmes válasz volt.

2012. jan. 17. 17:11
 7/27 dirtboy ***** válasza:

ne hogy már én legyek a szar mert kapásból nem tudom hogy hol van ilyen cikk keresni meg te is keresheted.

még a végén én leszek a szar.

itt van pár oldal keresgélj.

[link]

[link]

[link]


ha tudnám hol van ilyen cikk linkelném de nem tudom,keresd ki.

2012. jan. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Ok, Ok. Nem kell felkapni a vizet. Kicsit félreérthető volt a válasz. Köszi a linkeket.
2012. jan. 17. 17:34
 9/27 Zakathol ***** válasza:

Miért kéne az étkezést minden más elé helyezni? A testépítő életmódnak pont ez a lényege: az étkezés funkcionalitássá csökken. Tudod, hogy mit és mennyit kell, bezabálod és csinálod tovább a dolgod. Nem értem miben hátráltat ez téged annyira :D


A magas fehérjebevitel egyébként azért szükséges, mert az emberi szervezet fehérje-beépítési képessége irtózatosan alacsony és lassú. Az aminosavak szintjét a vérben folyamatosan magasan kell tartani ahhoz, hogy be tudjon valamennyi is épülni. Nem orvosi magyarázat, de szerintem logikus. Ha te reggel, délbe és este betolsz 30-40g fehérjét, akkor a nap folyamán lesz kb 12 óra, amíg a véredben lecsökken az aminosavak koncentrációja, így nem is tudsz fejlődni.


Ha pedig tényleg tudományos bizonyítékokat akarsz, akkor azért jah, kicsit keresgélhetsz te is a neten :)

2012. jan. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Eleve 2 felé kell főzni mert a feleségem nem testépítő. Napi 6 étkezés, mi szerint 2-3 óránként kell enni. Erre figyelni minden nap... Komolyan mondom szinte szégyenlem magam miatta. Csakis minőségi tápanyagot bevinni ez rendben van. Ha minden ember ennyi fehérjét zabálna eltűnne az ózon réteg 2 éven belül a sok fingtól.
2012. jan. 17. 17:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!