Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sciteces vagy Bioteches...

Sciteces vagy Bioteches c-vitamin? Esetleg egy harmadik? No és sima gingko biloba, vagy lecitines?

Figyelt kérdés

C-vitamin: kutakodtam, találtam két szimpit, az egyik a Scitec által gyártott Vita-C 1100, amiben (meglepő módon) 1100 mg c-vitamin található, mindezt 2030 Ft-ért.

A másik a Biotech gyártmánya, abban csak 1000 mg van, de van mellette 110 mg citrus bioflavonoid komplex, és 50 mg csipkebogyó. 2190 Ft a bolti ára.

A kérdés az, hogy ér-e kemény 160 Ft-ot ez a plusz két anyag, a 100 mg mínusz cévitamin mellett is-e, vagy felesleges?

Persze neten nehéz átfogó vizsgálatot tartani, egyik készítmény olyan, mint a másik, nem ismerem a nagyágyúkat, jobb hatásúakat (felszívódás szempontjából), úgyhogy ha valaki jobbat tud, tapasztalt, akkor nyugodtan mondhatja.


2: Azt találtam, hogy a gingko biloba nevű csoda kínai páfrány, vagy mifene javítja a véráramlást, az agyban is, és kicsit felturbózza a memóriám. Nekem mindkettő jól jönne, azt olvastam, a hideg kéz is a kevésbé jó véráralmás miatt van, hát nekem hideg a kezem :D A memóriára dettó. A gyógynövényboltban a néni aszondta, hogy jobb lenne a lecitines cucc, ami tartalmaz 1000 mg szójalecitint, és 18 mg bilobát. A Biotech-boltban a srác meg a sima bilobát javasolta, amely kapszula 60 mg bilobát tartalmaz. A bilobáról olvastam jót is, rosszat is, de hát gondoltam egy próbát megér, maximum meghalok :DD (neem)


Ezek mellett van már egy helyes kis multivitaminom, meg Ca-Mg-m.


2012. jan. 21. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
a biotechesnek elvileg hosszabb a felszivodasa , nekem legalabbis olyan van , de ennek van a legjobb ara [link]
2012. jan. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 dirtboy ***** válasza:

citrus bioflavonoid,biloba meg hasonlók hoz én nem értek ennyire nem mentem még bele a témába de nem csak c-vitamin kell.

jobb lenne egy multipro vagy mega daily one.

2012. jan. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
C-vitaminnál mindegy melyiket veszed. Igen vannak nyújtott kioldódású C-vitaminok, de azt tudni kell, hogy a C-vitamin felezési ideje a vérben 12 óra, 1 g-ból még 12 óra múlva lesz benned 500 mg.
2012. jan. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hűha, a bödönös verzió tényleg messze a leggazdaságosabb, köszönöm! Kiszámoltam, hogy a scitecesnél 184 ft grammja, míg itt csak (le van írva) 9,22, szóval hatalmas a különbség :D Már csak szereznem kéne egy analmérleget az adagoláshoz...


Mondjuk fura, hogy ha van egy ilyen jó lehetőség, ez a bödön, akkor miért a kapszula az ismertebb?

2012. jan. 21. 20:09
 5/6 anonim ***** válasza:

GreenTea


Azért a tablettás és kapszulás az ismertebb, mert praktikusabb és ismertebb a gyártó. Én BTU C-1000 használok és mellé van egy bödön Vitaking aszkorbinsavam is.

Szójalecitin vagy biloba választásnál... hát, fogalmam sincs. Vegyél mindkettőt. Vagy vegyél egy Multi Pro-t abban van lecitin és akkor csak biloba kell mellé.

2012. jan. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jaj, amúgy tegnap fogmosás közben jutott eszembe, hogy hülye vagyok, mert egy nagyságrendet elszámoltam! A scitecesnek nem 184, hanem csak 18,4 ft grammja, így már már máris nem akkora hanyattdobós a különbség.
2012. jan. 22. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!