Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valaki tud segíteni?

Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

Mi lehet a bajom? heti 4x5x járok zumbára, elég intenzív órákra, és egyre jobban fájnak a lábaim, izmaim, már most a bokám és a térdem. a vállam és a hátam is elkezdte a fájást.165cm 72kiló vagyok.lehet h nagy súllyal és ennyi zumbázással megerőltettem magam és nem bírja a testem?

mit csináljak?? milyen orvoshoz menjek el esetleg?



2012. jan. 26. 09:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Néhány meglátásomat megosztom veled.

Az ízületi fájdalmak miatt nem ártana egy ízületvédő készítmény, alaposabb bemelegítés. Abban sem vagyok biztos, hogy a mozgásod rendben van nem ártana csináltatni egy Fundamentális Mozgásminta Szűrést egy erre képzett edzőnél, ő megmondja milyen gyakorlatokkal tudod helyreállítani a megfelelő mozgástartományokat.

2012. jan. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Legyen az heti max. 3. Addig pedig pihenj, amíg el nem múlik a fájdalom.
2012. jan. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
de aranyosak vagytok, köszönöm szépen!! sokszor, szinte mindig fáradt is vagyok, reggel nagyon rossz felkelnem, fáj mindenem!ja, és nem is fogyok már, de egy dekát sem,. viszont, mintha formálódnék...:-)
2012. jan. 26. 09:28
 4/12 A kérdező kommentje:
túledzés??!!
2012. jan. 26. 09:30
 5/12 anonim ***** válasza:
Inkább az egész koncepciód hibás. Fogyni megfelelő diéta nélkül nem lehet. Az megvan?
2012. jan. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
igen, diétázok is!
2012. jan. 26. 10:07
 7/12 anonim ***** válasza:
Pihizz egy kicsit, addig, amíg jobban nem leszel. Legalább egy hetet. Utána pedig max. heti 2-3 zumba. A helyedben járnék még konditerembe is, mondjuk ellipszisezni, az nem terheli ennyire az ízületeket.
2012. jan. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Túledzés. Heti 3alkalom bőven elég, pihenni kell hogy tudjon regenerálódni a szervezeted, illetve a "nagy" terheléshez illene valami ízületvédő készítmény. Tovább: folyadék és vitaminbevitel rendben van? Napi 3-3,5L folyadékot illene meginni + mellé valamilyen multivitamin-készítményt szedni, ugyanis fontosak a vitaminok, sokan felejtik el hogy kellenek. Van egy olyan tippem is hogy nem fokozatosan növelted a terhelést, hanem egyből 4-5 alkalommal kezdtél, és talán a bemelegítés sem megfelelő.
2012. jan. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

túledzés.. bizonyos fajtája.

hiába csak "seggriszálás" a zumba, a testnek évek kellenek mire a csontozat, ízületek szerkezetileg alkalmazkodnak egy igénybevételhez.

na most, az izomfájdalmad előbb-utóbb mérséklődni fog, meg király érzés ez, viszont az ízületeid már kevésbé viccesek.

én is azt mondom, hogy csökkentés, + ízületvédő amíg rendbe jössz. és nézd meg mit írt Neutronlovag az 1. helyen! mert ez egy általános érvényű jó tanács bárkinek!

fogyáshoz meg lődd be jobban a diétádat. magyarul csökkents egyet a szénhidrát beviteleden. nekem meg növelni kéne, úgy hogy léptem ebédelni. jobbulást.

2012. jan. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a tanácsot!megfogadok mindent, muszáj helyrerázódnom!!!
2012. jan. 26. 13:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!