Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A lentebb leírt saját "edzéste...

A lentebb leírt saját "edzéstervemmel" erősödhetek és fogyhatok is?

Figyelt kérdés

- Bemelegítés

karkörzés előre-hátra, ellentétesen

hátranyújtózkodás, előrehajlás, jobbra és balra nyújtózkodás 3x10

talajérintés teljes tenyérrel 3x10

oldalsó középtartás, törzsfordítás 3x10

földön lábérintés 3x10 bal boka, 3x10 jobb boka, 3x10 előre

fejkörzés jobbra, balra


- 3x10 négyütemű fekvőtámasz


- 50 felülés


- 50 bal oldali döntött hasprés


- 50 jobb oldali döntött hasprés


- 50 emelt lábas hasprés


- 25 bal láb derékszög, jobb láb föld felett hasprés


- 25 jobb láb derékszög, bal láb föld felett hasprés


- 50 lábemelés


- 50 hátizom


(- lehet gyakorolni a fekvőtámaszt is....)


- Nyújtás

híd

gömbölyített hát


Persze nem minden nap csinálom, hanem 2 naponta. A köztes napokon pedig 15-20 perc futás, vagy 1-2 óra görkori.


Arra gondoltam, hogy a mennyiségeket kb. hetente lehetne növelni egy 10-essel.

Kevés, sok?

Hülyeség ez a terv, vagy használna valamit?

Mellette természetesen egészségesen étkezem.


2012. jan. 26. 10:20
 1/6 dirtboy ***** válasza:

kitalálom,kockás hasat akarsz.


a kaján múlik,ez az edzés kevés kalóriát éget,szálkásító diéta kell és iktass be aerob mozgást is.

2012. jan. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 dirtboy ***** válasza:
vagy is hogy a már meg lévő futásodat növeld,20perc az kevés,a görkori ideje az viszont jó.
2012. jan. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, szeretnék lapos, feszes hasat és ha látszódna némi hasizom, az sem ártana.


Mivel lehetne akkor felturbósítani? Aerob mozgás, mint pl... ?


Szálkásító diéta - milyet, mennyi ideig?


A mennyiségeket alapból növeljem, hogy érjen valamit? Mennyivel?


Gondoltam, hogy megdobom még láb és popsi gyakorlatokkal is (négykézláb, egyik ill. másik láb derékszögben történő emelgetése -nem rugózásból persze, hanem izomból tolva- függőlegesen és vízszintesen -pisilő kutya pózban... :))-, illetve ugyanez aprókat emelgetve, levegőben tartva.)


Biciklivel is gondoltam, hogy helyettesítem a futást, ha épp nincs kedvem, 2-3 órát simán eltekergek..


Ne haragudj a sok kérdésért, de azt hiszem te alapból jobban értesz ehhez, mint én...:)


És elérhető bármiféle eredmény, ha mindent betartok? Február végéig pl. (párommal versenyzünk...:)) lehet valami látható eredménye? Ez az első mérce ideje - a következő pedig április vége..)

2012. jan. 26. 10:33
 4/6 dirtboy ***** válasza:

aerob mozgás mint írtam is hogy a futás görkorizás jók csak a futás lehetne hosszabb ideig.

aerobnak lehet még biciklizés,gyors séta,ugráló kötelezés,ellipszis trénerezés stb.

a lényeg hogy 130tól ne legyen több a pulzus szám,a fölött már kardiónak minősül az mozgás.

ha nem akarsz kockás hasat csak laposat akkor végül is nem is kell így erőltetni a hasazást,nem a hasazástól lesz napos a hasad hanem a szálkásító diétától és az aerob mozgástól.persze maradhat a saját test súlyos edzés az nem árt,jó izom védelemre is.

hogy meddig csináld a szálkásító diétát?

addig amíg el nem éred a célt.

heti 1kilótól meg szabadulhatsz.

szálkásító diétát nézhetsz neten,így keresd hogy szálkásító ne hogy valami 90napos sz ar fogyókúrát dobjon neked ki a kereső.

2012. jan. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Aerob mozgás: kocogás,séta, elliptikus tréner, esetleg a biciklizés is, a max pulzuszám 60-80%-a között (sok számolás van rá, én ezt használom: 210 mínusz (0,85 × életkor) ), hosszabb időtartamú, viszonylag kis intenzitású, egyenletes edzés. Mondjuk a köztes napokon a 15-20perc futás után kocogj még egy órát, sokkal több zsírt éget mint a futás, mivel az kardio edzés.


A gyakorlatok mennyiséges szerintem kevés,de ez egyéni dolog, erről nem szeretnék nyilatkozni. Általánosságban szerintem akkor jó ha "beég" az izom, érezhető vérbőség, és fáj is, de ezzel is sokan vitatkoznak. Igazából szerintem amit írtál az egy szériának jó, de 3 ismétlés még simán beleférne megfelelő pihenőidővel.


Diéta valóban fontos, erről megint csak nem nyilatkoznék, mindenkinek megvan az a módszer amire esküszik, általánosságban: [link] , de úgyis lesz egy csomó javaslat.


Vitaminokra és ízületvédelemre figyelj oda, mind a kettő alapdolog, plusz a folyadékbevitelre is, napi 3-3,5litert illene meginnod, ha van rá lehetőség egy normálisabb ásványvízből.

2012. jan. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

A gyors séta szinte minden nap megvan, mondjuk nem 1 óra, hanem 15-20 perc csak esténként.. (El kell érni a késői villamost..;)) Jó persze tudom, ez édeskevés.

Mondjuk hozzátartozik az, hogy pár éve sokat kondiztam, sok edzésre jártam, de eltelt pár év és a teherbírásom szánalmas. Pár napja kezdtem el a fentebbit csinálni, még izomlázzal küzdöm.. :) De csinálom. Most délelőtt már befejeztem a gyakorlatokat.

Ha reggel és este elvégzem ezeket, akkor az jó? Persze akkor növelem a mennyiségeket is, ezen ne múljon. De 3x tuti nem tudnám megcsinálni, pláne ha pihenővel ugyan, de egymás után... Ehhez még gyenge vagyok...:)

Van itthon valami turmix is, " "Forever Lite ultra" for you low carb lifestyle - Vanilla shake mix 60% less carbs and 55% more protein than regular Forever Lite" "

Vanília ízű, magas fehérjetartalmú vitaminokkal és ásványi anyagokkal dúsított turmix italpor gyümölcscukorral... ezt használhatom?

Edzés előtt, után? Vagy tök mindegy? Evés helyett is lehet, vagy mindenképp mellette?

2012. jan. 26. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!