Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az miért gond tömegelésnél,...

Az miért gond tömegelésnél, ha a rizst főzés utána mérem ki mérleggel, és úgy osztom el adagokra?

Figyelt kérdés

Olvastam valahol, hogy állítólag mindent főzés előtt kell kimérni. De nekem sokkal egyszerűbb lenne egyben megfőzni a napi rizs adagot, és utána kimérni. De most lehet én vagyok hülye, de főzéssel valamit ugye veszíthet tápértékéből a barna rizs. Hogyan lehetne precízen kimérni így az előre meghatározott étrendhez?


Előre is köszi!

26F


2012. jan. 27. 01:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Azért kell főzés előtt mérni, mert úgy tudod kiszámolni a pontos ch értéket. A főzés után már dupla annyi súlya is lehet, mivel legalább annyi vizet vesz fel. De ez a vízfelvétel elég változó, így ha csak főzés után méred, akkor nem tudod pontosan, hogy nyersen mennyi volt.

Főzéssel nem veszít a tápértékéből.

Főzés után már nem kell precízen kimérni, hiszen már előzőleg lemérted a napi adagot, saccra elosztod dobozokba és kész.

2012. jan. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"De nekem sokkal egyszerűbb lenne egyben megfőzni a napi rizs adagot, és utána kimérni."


Szerinted aki előtte méri le az külön adagokban főzi meg magának?...

2012. jan. 27. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én értem, de ha lemérem főzés előtt, és tegyük fel az 300g, és utána ha megfőzöm már eleve a 300g nem 300g lesz, így utána amit szétosztok adagokra marhára már nem az eredeti tömege lesz az adagoknak... :)
2012. jan. 27. 06:35
 4/10 anonim ***** válasza:

Leméred nyersen és azt kapod, hogy 300g, ebből 230 g lesz a szénhidrát. Utána megfőzöd, lesz 600 g kb, de a szénhidrát tartalma még mindig marad 230g.

Tehát ha elosztod monjuk kétfelé, akkor lesz két 115g-os ch adagod.

2012. jan. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Zakathol ***** válasza:

Te tényleg ilyen hülye vagy?


A tápanyagtáblázatokban is szárazon van megadva az összes érték. Attól hogy megfőzöd a rizset még nem változik a tápanyagtartalma csak a súlya. De mivel előtte leméred, hogy mennyit főzöl meg, a főzés utáni súlya már senkit sem érdekel, mert a benne lévő ch változatlan, neked pedig pont az a lényeg. Ne a főzés utáni súlyával törődj, hanem az előttivel...

Ahogy már mondták többen is: Megfőzöd egybe a napi adag rizset, utána meg szemre elosztod annyi felé amennyiszer eszel egy nap. A főzés utáni súly már senkit nem érdekel.

26 évesen lehet benned ennyi ész...

2012. jan. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

péntek dél előtti RAGE TOMBOLÁÁÁÁÁS!

FUUUUUUUUUUUU...!

2012. jan. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Te, és szerinted a tápanyagtartalom miben változik azzal, hogy vizet öntesz hozzá, és megfőzöd? Ne legyél hülye, légyszíves.
2012. jan. 27. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szemre elosztom... Hát akkor könnyen lehet, nem a rendesen meghatározott mennyiséget viszek be, hanem mondjuk 20g-al is kevesebbet akár, ha a szemre hagyatkozunk... na mind1...

Köszi a segítséget azért. :)

2012. jan. 27. 15:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha már nyersen kimérted a napi adagot, utána mindegy, hogy főzés után az egyik dobozba 20- al több kerül. Az számít, hogy a napi adag meglegyen és azt már kimérted főzés előtt.
2012. jan. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor köszi a segítséget! :)
2012. jan. 27. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!