Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi legyen egy intervallum,...

Mennyi legyen egy intervallum, intervallumos futásnál?

Figyelt kérdés

Célom a fogyás, szálkásodás, hallottam, hogy erre kiváló az intervallumos futás.

No de mennyi legyen az intenzív és a lassúbb szakasz időtartama?

1perc-5perc jó?


A táv 5-10km.


2012. jan. 28. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
ne akarjál intervalozni. nem kezdőknek való, meg orbitálisan hülye is vagy hozzá, már bocs...
2012. jan. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

pff...

1. szerintem pont te nem értesz hozzá!

2. tanulj meg helyesen írni


3. igenis is javasolt kezdőknek is, mert egybe senki se bír lefutni hosszabb távot elsőre. (tudod 5 perc futás, 5 perc séta a javaslat)

ráadásul, van megfelelő állóképességem, csupán tanácsra van szükségem, h hogy osszam be a szakaszokat, nem pedig lehurrogásra.

2012. jan. 28. 17:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Első Válaszadó, semmi gond nincs a kérdéssel, ráadásul feltételez egy alapvető rálátást a témára, a válaszoddal csak magadat minősítetted.


Kedves Kérdező, szerintem kicsit összekeverted a dolgokat. Ilyen hosszú táv aerob intervallumozásnál kivitelezhető, vagyis amikor sétát váltogatsz lassú futással, és ez csak a nagyon kezdőknek, elhízottaknak hoz számottevő eredményt. Kardió jellegű intervallumozásnál nagyon hosszú ez a táv. Én azt javaslom, hogy a távot ne is mérd. Az 1 perc lassú - 1 perc intenzív szakasz nagyon jó, de én még ezzel sem vacakolnék. Szerintem minden alkalommal fuss 6-10 percet (ahogy jön), úgy, hogy sprinteket váltogatsz kocogással. Viszont ne nagyon szabályozz semmit! Kezdj el kocogni, aztán egyszer csak sprintelj rá, és tartsd addig, amíg megy, de nem az utolsó erődig, hanem amíg jól tudod tartani, aztán kocogj, amíg úgy érzed, megy egy újabb sprint, megint sprintelj, amíg jónak látod, aztán megint kocogj, és így tovább, amíg le nem telik az idő. Ezzel egy igen jelentős EPOC-ot tudsz összehozni, ami sokat segít a fogyásban.

2012. jan. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítségedet!:)
2012. febr. 1. 12:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Szívesen, ha kérdésed lesz valamikor, nyugodtan írhatsz!
2012. febr. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mármint írhatsz nekem, úgy értem. :)
2012. febr. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon köszönöm!:)
2012. febr. 2. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!