Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy a kondizástól...

Igaz az, hogy a kondizástól tényleg nem leszek erősebb? Nem értem ezt. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

17 éves srác vagyok. Január elején kezdtem el konditerembe járni, heti 2-3 alkalommal. Ez alatt az egy hónap alatt már szemmel látható és a teljesítményemben tapasztalható változások vannak. De akik nálam jobban értenek ehhez, azt mondták, hogy hiába eddzek, nem leszek attól erősebb, max. jobban fogok kinézni/ nagyobb izmom lesz.

Ezt pedig nem értem. Az izomtömeg növelésével nem nő egyenese arányosan az erő/energia? Keményen szoktam dolgozni, mindig rendesen leizzadok, valamikor izomlázam van a karomban stb. Van erőnlétem, mert emellett rendszeresen futok, és NEM SZEDEK SEMMIT!

Vélemények?


2012. febr. 4. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor nem hozzáértőek. Kérdezd meg őket, hogy tudnak e 100 kg fölött guggolni vagy fekvenyomni.
2012. febr. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
*edzek
2012. febr. 4. 23:09
 3/8 anonim ***** válasza:
Butaságokat beszélnek. Nekem olyan erős szorításom és ütésem lett tőle, hogy csak na.. Már kapásból a saját súlyod gyarapodása miatt is erősödsz. Nehezebb vagy tehát nehezebb súllyal kell megbirkóznia a lábaidnak a mindennapi rutin során. Ha meg ütő erőre gondolsz akkor... Nem mind1, hogy az ütésbe 60 vagy 90 kilóval fexel bele. Ha meg nem a parasztlengőt nézzük, akkor elég ránézni a boxolókra. Mind szálkás és izmos. Valószínű nem optikai tuning szerepet tölt be.
2012. febr. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban igazuk van, hogy a konditermi edzés alatt általánosan 8-12 ismétlésszámú sorozatokat értjük ami a funkcionális izom tömegnövelés tartománya. Az erőedzés 3-5 ismétléses sorozatokból áll természetesen ennek megfelelő súlyokkal. Természetes utóbbi esetben nem növekedik túl jelentősen az izomzat, mivel az erő és az izomtömeg messze nem egyenesen arányos. Az erő sokkal inkább egy képesség ami a maximális izomfeszítés elérésével generálható.


Persze ettől még az a kijelentés, hogy a hagyományos konditermi edzés nem növeli az erőt baromság, csak messze nem a leghatékonyabb módja.

2012. febr. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Neutronlovag!

Az erőedzéshez miért kell kevesebb ismétlés? Nem az a lényeg, hogy minél többet? Miben más a kevesebb ismétlés, mint a több?

2012. febr. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A terhelésben amikor kevesebb ismétlést csinálsz nyilván azt is akkora súllyal csinálod amivel maximum 3-5x vagy képes a gyakorlatot helyesen kivitelezni. a 8-12-es tartományban nyilván jelentősen kisebb a súly amivel ki tudod vitelezni.

Ezt érdemes tanulmányoznod: [link]

[link]

2012. febr. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

én is gyúrok és sokan mondták nekem hogy a gyúrástól nem leszek erős.

ez egy hatalmas hülyeség, a hozzá nem értők mondják csak, alapból nagyobb izmok erősebbek mint a kisebb izmok. és akkor miért van az hogy a konditermi izomállatok 200kilóval guggolgatnak meg 50kilóval bicepszeznek? ostobaság, ne hidd el.

2012. febr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2012. febr. 12. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!