Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzés utáni dilemma, avagy...

Edzés utáni dilemma, avagy kevert fehérje, tejsavó+dextróz avagypediglen tömegnövelő?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, hogy a kaja az alap. Az megvan.

Tudom, hogy olyan kell, ami a legjobban kiegészíti a kaját, ezzel sincs gond.

A kérdés az edzés utáni gyors adagra vonatkozik, amit meg ugye ilyen formában szokás bevinni.


A dilemmát az adja, hogy van énnekem egy Power Proteinom (vaníliás, sokan mondják, hogy milyen rossz, de szerintem tök finom :D), ami előbb-utóbb elfogy, de előreláthatólag az elfogyása után is még fog kelleni valami. Eszembe jutott, hogy mi lenne, ha nem egymás után használnám ezt és az utódját, hanem egymással párhuzamosan. Edzés után tejsavót illik, ez meg ugye nem az, így most jön a gyors reagálású hadtest, hogy akkor vegyek-é, estére meg maradhatna a kevert.


A következő lehetőségeim vannak:

1) Maradjon a kevert, nem kell másféle, elég ez nekem. Ha elfogy, veszek másik ugyanilyet, így kivédhető az a veszély is, hogy mi van ha mégis abbahagyom az elfogyásig. Sokak szerint hobbiszinten ez is jó, bár mások szerint meg nem teljesen.

2) A klasszikus tejsavó+dextróz házasság, ez azért is jó, mert szőlőcukrom már van, így csak tejsavó kéne, na de milyen? (Vitargo sajna drága)

2a) Egy bazinagy bödönös adag, bár nem hinném, hogy pl. 5 kilóra lenne ebből szükségem, ámbár mégis tán megéri rá befektetni egyszer.

2b) Kisebb kiszerelés, ami ugyan drágább egységárra nézve, de abszolút forintban mégiscsak kevesebbet fizetek. Vaaaagy, ami a legjobb

2c) Szövetkezek valakivel, akinek szintén csak 2-3 kiló kéne, veszünk együtt egy bödönt, aztán kettéosztjuk, így mindenki jól jár. WÁHÁHÁHÁ. Szerintem zseniális vagyok.

3) Tömegnövelő.

előnyök: - tejsavó (is) van benne

- olcsóbb, mint a tiszta tejsavó

- jobb minőségű szénhidrátok vannak mellette, meg egyéb cuccok, amiknek szép a nevük, és biztos jók valamire talán még nekem is.

- sok helyütt olvasom, hogy ú, plusz sok kilót szedtem fel, és hát nekem pont erre lenne szükségem.

- sok szénhidrátot tartalmaz, ami nem ártana, mert nem baj, ha zsír is jön föl (nemhogy engedély, majdhogynem utasításom van rá :D), van hova elférjen az a sok zsír.

- olvastam egy olyat, hogy ezt nem kell pihenőnapon szedni, aminek nem vágom, mi logikája van, ezért gyanakvó vagyok, de ha így is lehet, akkor az szuper lenne.

hátrányok: - sokan mégis a klasszikus tejsavó+dextrózt ajánlják, mivel egységárra olcsóbb.

- kevés adag van benne, ha mindennap kell, és ahhoz képest drága

- biztos van még valami, ami most nem jutott eszembe


Nos, wut? :D

Ha lehet minél olcsóbb, de költséghatékonyabb megoldásra törekedjünk, avagy oké, hogy az egyik lehetőség kerül X forintba, a másik meg egy ezressel többe, ha az másfélszer olyan jó.

(Ja, igen, azt is tudom, hogy nem csodaszerek, és nem ezektől várni a hatást :D tiszta jó vagyok :D)


2012. febr. 5. 20:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
:D szerintem ennyire azért nem kell túlbonyolítani a dolgot, de a sima tejsavó + dextrózzal járnál a legjobban, itt is leginkább a 2a vagy a 2c lehetőség :D a power protein maradhat estére, egyébként valahogy nekem is jobban ízlett, mint a többségnek, bár a csokis tényleg borzalom. ja, tömegnövelőt pedig a cukortartalma miatt nem ajánlanak pihenőnapra.
2012. febr. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy olcsóbban jössz ki a protein + dextróz kombóval, mint a tömegnövelővel. Az egy jó megoldás, hogy napközben kevert megy, edzés utánra meg tejsavó. Ha edzés utánra is kevertet használsz az sem vészes, tényleg nem ezen múlik a dolog.

Ha teheted, akkor azért vegyél tejsavót edzés utánra.

2012. febr. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm :D


Wá, de ha vegyek tejsavót, akkor mégiscsak múlik ezen valami :D Ez az őrjítő bizonytalanság, ezért is agyalok ezen ennyit :D No és ha tejsavó, akkor melyik?

Ez ni? [link]

Ugyan nem dicsőítik, de olcsó, és tömény fehérjére nézve (78%), és itt szállítási díjat sem kell számolni, mert elmegyek érte. Más webshopban meg kb. katasztrófa keresni, nincs rendszerezés meg semmi.


Vagy esetleg nem akar felezni velem valaki egy bödönt? *.*

2012. febr. 5. 21:05
 4/13 anonim ***** válasza:

én szívesen felezek, mert nemsoká az enyém is elfogy :) de neked nem lenne jó véletlenül a csokis myofusion? [link]


ha igen, akkor írj, a többit holnap vagy valamikor megbeszéljük

2012. febr. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
ha edzés utánra kell ne myofusiont vegyetek, sima tejsavó jobb lenne , és ilyen árban már elég jót lehet kapni :) , de ha már azt vesztek akkor a bodybuildingbolt.hun most a nitro gold pro enzym fusion , 10700 , ami azért szerintem jobb mint a myofusion
2012. febr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
köszi, megnézem, san pure platinum wheyen (bodybuildingbolt 9 700) vagy vpx syngexen (profigym 10 495) gondolkoztam még, valamelyik jobb lenne? ja kérdező, mondjad te is nyugodtan :D
2012. febr. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
aki szerint ne myofusiont vegyen valaki hanem nitro gold pro-t az inkább menjen válaszolgatni a fogyi rovatba
2012. febr. 6. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

tetszenek a teljesen értelmetlen válaszaid , habár privátban már ment a válasz , de akkor kifejtem

8 fehérjeforrás

3 emésztőenzim

8 g BCAA

10 g glutamin

2 g kreatin pH-X

van ez olyan jó mint a myofusion;)

2012. febr. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 dirtboy ***** válasza:
dilisnyuszi a san pure platinum kilőve a bodybuildingboltnál mert több hónapja nincs és nem is tudják mikor lesz.
2012. febr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

mi az a még több plusz ami benne van az 1 g phxen kívül? lol


biotechet a világ egyik vezető márkájához hasonlítani vicc kategória

2012. febr. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!