Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a hatásosab...

Szerintetek melyik a hatásosabb a súlyzókkal való edzés vagy a "fegyenc" edés?

Figyelt kérdés
A haverok már mióta cukkolnak mert én át álltam a fegyencedzésre. Elolvastam már a könyvet is. De nem tudom eldönteni melyik lenne hatásosabb.
2012. febr. 8. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Célfüggő. De az, hogy súlyzókkal való edzés kb semmit nem mond el, mert rengeteg edzésmegközelítés létezik amelyek, mind mind más célhoz hatékonyak.
2012. febr. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az attól függ. A súlyzós edzés helyes táplálkozással nagy izmot épít, formásabb, izmosabb kidolgozottabb tested lesz tőle, a fegyencedzés sokkal másabb. Bizonyos szintig ezzel is lehet izmot építeni, de soha nem lesz olyan izomzatod vele, mint súlyzós edzéssel. A fegyencedzés erőnléti feladatsor, az állóképességfejlesztésre való, és arra elég jó is.

Amit Paul Wade leír a könyvben, hogy ilyen kinézet, és olyan kinézet, az azért picit túlzás:)

2012. febr. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kettő együtt a leghatékonyabb.A fegyencedzéssel nem leszel nagydarab,a funkcionális erőre és állóképességre megy rá.Csak sokkal több idő,míg eredménye lesz,mint a súlyzózásnak.
2012. febr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csak calisthenic-kel az életben nem fogsz 300 kg-mal elemelni, és csak súlyzós edzéssel az életben nem fogsz egykaros fekvőt nyomni.


Melyik lenne hatásosabb? Ki mondta, hogy választanod kell? Tény, hogy a Fegyencedzés programja a funkcionális erőre - de abból csuda nagyra! - megy rá, a súlyzós edzés pedig a nagy izmokra és az erőemelő jellegű vasgyúrásra, de a kettő korántse zárja ki egymást, sőt, remek kiegészítői egymásnak! Még Paul Wade is ajánl módozatokat rá a könyvben!

Ha csak egyet akarsz csinálni a kettőből, dönts kedved szerint, de simán csinálhatod mindkettőt egy jó edzésterv szerint!

2012. febr. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nekem a nyers erőre van szükségem és állóképességre...vagyis akkor arra a fegyencedzés a legjobb
2012. febr. 10. 17:38
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám hogy a legjobb...pl. MMA-sok is csinálnak saját testsúlyos gyakorlatokat,de kettlebelleznek és súlyzóznak is (fekvenyomás,guggolás,elemelés) akik komolyan csinálják.

Szerintem súlyzó (kettlebell,alap erőemelő gyakorlatok,szabad súlyos edzés) + calisthenics a legjobb.

2012. febr. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hadd cukkoljanak csak fél év fegyenc eddzés után, lecsettintesz akármelyiknek egy fülest, dimenziót vált rögtön az ütéstől, hiddel :)
2012. márc. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!