Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez jó otthoni "edzésterv"?

Ez jó otthoni "edzésterv"?

Figyelt kérdés

Azért, hogy mozogjak valamit, és legyen pozitív hatása az egész szervezetre nézve.


Kicsi bemelegítés, utána expanderrel néhány gyakorlat, rálépős felhúzós, hátul húzós, elől húzós stb.

Utána 100-150 félfelülés, de különböző módokban is. Utána nyújtás, főleg hasra.

Aztán homorítás, de úgy, hogy hátizomra, és ne hátsóra menjen. Tehát erre figyelve és kicsiket.

Utána hátra nyújtás. Ilyen gyógytornákon használt nyújtások.

Utána guggolások, de nem teljes guggolás (mert az ugye nem jó a térdnek), hanem a pisilőpóz és annak utánzatai. :D

Utána lábujjhegyre ereszkedés különböző módozatokban.

Ezek után esetleg még egy kis tánc, lábujjhegyen.


Az egész 20-30 percre jön ki.


19/L


2012. febr. 12. 14:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

annyit módosítanék,hogy a teljes guggolás nem jó az edzetlen! térdnek.

alapvetően a guggolás az egyik legtermészetesebb mozdulat,uh butaság,hogy nem jó.


csinálhatnád a fegyenc edzést amúgy.

én barátnőm is azt csinálja.

a tánc helyett meg ugrókötél.

2012. febr. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ugrókötél a lakás közepén? :D

Amúgy örülnék neki, ha lenne lehetőségem, mert legalább kardio.

Nekem a gyógytorna-szerű, nem túl kemény edzések kellenek... Na most a fegyencedzés a neve alapján se az, már ha a nevének van köze az eredeti céljához (fegyencek időelütő edzéséhez).

2012. febr. 12. 15:03
 3/16 anonim ***** válasza:

igen,a lakás közepén.

én is ott nyomom:).

egyébként én is csináltam sokáig a gerinctornát,tehát van összehasonlítási alapom.

a fegyencedzés főleg az elején,egy az egyben ugyanaz,csak rendszerbe szedve,logikusan felépítve,folyamatos terhelést biztosítva.

a neve meg csupán marketing fogás.

2012. febr. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szerintem is jó a fegyencedzés, vagy Bodyrock.tv
2012. febr. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ja, akkor jó. Tényleg "ijesztő" a neve. Meg az is, hogy férfiak is csinálják. Vagy van két külön?


A gerinctornát, mint olyat én se szeretem, mert semmit se érzek... Inkább az erősítőgyakorlatokat szeretem.

2012. febr. 12. 15:33
 6/16 anonim ***** válasza:
Miért baj az ha férfiak is csinálják ? :) A Fegyencedzésben konkrét edzésprogramok is vannak,és az elejétől építi fel a rendszert (szóval a leggyengébb férfiak,nők is csinálhatják). Ezek a felülések,félfelülések,hasprések biztos jók valamilyen szinten,de én inkább a lábemeléseket és a haskereket preferálom.A guggolás pedig jót tesz a térdnek,csak tudni kell hogyan csináljuk.Egy amerikai RKC szokta mondani: " Nem a guggolás teszi tönkre a térded,hanem az ahogy csinálod!"
2012. febr. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Jó, de nem nagyon akarok izmos lenni...


Szóval egyszerűen egy átmozgató, az egészség érdekében valamit érő tornát szeretnék akkorra, amikor csak itthon van lehetőségem mozogni.

2012. febr. 12. 17:08
 8/16 anonim ***** válasza:

ahhh...

kimondtad az igazi tudatlanság varázsszavait-nem akarok izmos lenni.

akkor sem lennél túl izmos,ha a konditeremben vért izzadnál órákig.

a napi 20perces fegyenctől meg főleg nem.

2012. febr. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Jó de akkor is túl erősnek tűnik...
2012. febr. 12. 17:58
 10/16 anonim ***** válasza:
2012. febr. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!