Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Karatéban milyen gyorsan...

Karatéban milyen gyorsan lehet fejlődni? Gondolok itt az övekre, kb. mennyi idő mondjuk, míg a fehérből kék lesz? A másik kérdésem pedig, hogy egy karate verseny hogyan néz ki?

Figyelt kérdés
Pontoznak a bírok? Meddig pontoznak, hány menet van, mit figyelnek? Gondolok itt egy diákbajnokságra, egy nap alatt lezajlik egy országos verseny?
2012. febr. 15. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Én egy konkrét oktatónál tudom, hogy kezdőtől a fekete övig az kb. 5 év. De lehet több is, kevesebb nem nagyon.
2012. febr. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%

Ha nem megvenni akarod a fekete övet, és színvonalas nemzetközi eredményekkel büszkélkedő klubhoz mész, ideális esetben 14 év egy fekete öv a nulláról. ( 13 éve csinálom, 1 évet vizsgát kihagytam iskola miatt, idén meglesz a fekete)


A karateverseny két részből áll:

kata/formagyakorlat: 2 versenyző egymás után adja elő a katáját, majd a bírok azonnal zászlóval jelzik h ki jut tovább, egészen a döntőig.

kumite/harc:2-3 perces tiszta küzdőidő van. Pontonként megállít a bíró. 3/5 oldabíró, és 1 főbíró van. Tatamin játszódik az egész. Akinek több pontja van, az nyer. 8 pontos különbség esetén a küzdelemnek vége.

2012. febr. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fejlődés: rajtad, az edződön és az edzőpartnereiden is múlik.

Egyfajta mérése a fejlődésednek, hogy mennyi idő, míg a fehér övből kék lesz.

Ez stílusonként eltérhet, shotokanban a kék öv az 5kyu, ezt 5 vizsgával érheted el.

Vizsgázni 3-4 havonta lehet, de vannak klubok, ahol félévente csak egy vizsga van.


Tehát minimum kb. másfél év, de valahol minimum 3 év a kék öv.


Karatéban háromféle versenyrendszer van:


Knock-down (főleg kyokushin)

Ippon shobu (főleg shotokan)

WKF (mindenki, legkevésbé kyokushin)


Knock-down versenyen még nem voltam, így arról nem írok. :)


Ippon shobu és WKF-ben közös, hogy van kata (formagyakorlat) és kumite (küzelem) rész.


A katák egy-egy stílushoz tartoznak, így az össznépi (WKF) versenyeken az is az egyik érdekesség, hogy mindenféle stílus katáival találkozhat az ember.


Ippon shobu versenyen általában pontozásos alapon megy a kataverseny, azaz pontozzák, hogy mennyire olyan a formagyakorlat, amilyennek lennie kell.

Általában a verseny első szakaszában egy adott körből választanak a versenyzőknek katát a bírók és a 4 legjobb jut a döntőbe, ahol a versenyző maga választhatja meg, hogy milyen formagyakorlatot jár el.

WKF versenyeken zászlós rendszerben megy a dolog, ahogy már írták előttem, tehát egyenes kieséses alapon egy-egy versenyző továbbjut a döntőig. (Néha van vígaszág.)


Kumite:


Ippon shobuban adnak fél pontot meg egészet, akinek előbb van meg az egy (vagy döntőben három, versenykiírástól függ) pontja, az nyer és jut tovább. vígaszág szinte mindig van.


WKF-ben adnak technikától függően 1, 2 v 3 pontot.

1 pont az ütésekre jár, 2 pont a hasrúgásra, 3 pont a fejrúgásra vagy befejezett földrevitelre.

Nincsenek menetek, tiszta küzdőidő van, a találatok pontosságát, dinamikusságát, karateszerűségét figyelik.


Országos WKF verseny lesz nemsokára (2 napos), itt a link: [link]


Egyi

2012. febr. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocs, megszakadt a vonal... ;o)


Tehát...


Egyik versenyrendszerben sem szabad szándékosan sérülést okozni. (Kezet lábat törni stb.)

Sem az Ippon shobu, sem a WKF versenyrendszer nem kiütéses, tehát aki a másikat fejre kiüti, az vesztett. Aki hasra, az meg nyert...


Remélem, lett kedved a karatéhoz, csak ajánlani tudom. ;o)

2012. febr. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!