Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tömegnövelés vagy szálkásítás?

Tömegnövelés vagy szálkásítás?

Figyelt kérdés

Tavaly felhíztam 95 kilora (rendszertelen étkezés, rohadt sok szénhidrát), majd most lefogytam 86 kilora 1,5 hónap alatt, diétát folytatok, reggelire egy alma, majd ezután 5 x 10 dkg csirkemell, 10 dkg zöldség, 5 dkg rizs

súlyzós edzés (nem kardio) és aerob heti 3x

nagyobb a karom mint volt ill. a vádlim is

ez most tömegnövelés, vagy szálkásítás?


2012. febr. 17. 23:34
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
úgy értem, hogy már kimérted nyersen és megcsináltad a kaját, hogy mérjek egy adagot hogy pontosan be tudjam tartani?
2012. febr. 19. 14:47
 12/19 anonim ***** válasza:
Ha nyersen kimértem a kaját mondjuk két napra és már megfőztem, akkor csak úgy szemre elosztom és kb a felét elviszem az egyik nap a melóba. Az mindegy, hogy az egyik kajálásnál nem pont annyi grammot eszel, mint a másiknál, az a lényeg, hogy az egy napra eső mennyiség meglegyen kb.
2012. febr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

sejtettem :)

nagyon köszönök mindent! :)

2012. febr. 19. 23:06
 14/19 A kérdező kommentje:
na, megcsináltam előre 1 kilo fagyasztott brokkolit, elkészülve 65 dkg lett, így ha pl. 10 dkg-nak megfelelő tápanyagtartalmú brokkolit akarok fogyasztani, akkor csak 65 grammot mérek ki ténylegesen, no? :)
2012. febr. 21. 00:34
 15/19 anonim ***** válasza:
Matematikailag jól számolsz, de nem a zöldséget meg pláne nem kell elosztásnál méregetni. Egy napra meglegyen fél kg és kész. A csirkés-rizses kajákhoz mehet szemre elosztva. 100g brokkoliban van 2 g ch az semmi, nem gáz, ha az egyik kajához 200g-ot eszel, a másikhoz meg 150g-ot, tápanyagtartalomban nincs sok különbség. Az a lényeg, hogy a napi emészhető rost is meglegyen és a szervezet savasodását tudod így a lúgosító zöldségekkel csökkenteni.
2012. febr. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
és a hússal számolhatok így?
2012. febr. 21. 14:14
 17/19 anonim ***** válasza:
Hússal is számolhatsz így, de ha megmérted már nyersen a napi adagot, akkor sütés után elég szemre elosztani 3-4 felé, nem gond, ha az egyik kajálásodba több kerül, a napi összbevitel a fontos.
2012. febr. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

én most a több napi előfőzőcskézés szempontjából értem,

mert nem tudok két naponta főzni, és azt se tudom megcsinálni, hogy mondjuk 5 napra előfőzök, kimérek pontosan 5xegy napi adagot és azt külön külön bedobozolom (egyszerűen nincs hova rakni ennyi dobozt vagy akármit, meg nincs is annyi dobozom), max egy nagy dobozba tudom bepakolni és úgy a hűtőbe és abból szedegetni

2012. febr. 22. 12:03
 19/19 anonim ***** válasza:
Az úgy teljesen jó, ha egy nagyobb dobozba rakod az egynapi kaját. 3 óránként eszegetsz belőle napközben. Reggelire meg mehet a zabpehyely ptoteinnel, este meg lefekvés előtt sovány túró.
2012. febr. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!