Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi idő után érdemes...

Mulder614 kérdése:

Mennyi idő után érdemes edzéstervet változtatni?

Figyelt kérdés
Mennyi az az idő mikor már a test hozzáaszok egy bizonyos edzésprogramhoz, és megáll a fejlődés.
2012. febr. 23. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs rá szabály. Én kb két havonta variálok rajta kicst.
2012. febr. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt úgy érezned kell. Amikor már úgy unod is az egészet, akkor már tuti hogy a szervezeted is hozzászokott. Akkor érdemes beújítani és akkor kicsit az felpörget.
2012. febr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 dinamit93 válasza:

Ez sok mindentől függ:

-edzés milyen gyakori?

-mióta csinálod?

-az edzésterv hogy van kialakítva(teremedző által vagy saját magad által)

-mi az elérendő cél?(mi a célod megtartani az állapotot vagy azt növelni)


Ha ezekre adsz választ akkor szívesen írok újra!

2012. febr. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nyáron edzettem 3-hónapig aztán elfogytak a súlyzók és nem tudtam többet beszerezni, tehát abbahagytam.

Most másfél hónapja edzek. Elég gyorsan visszatornáztam magamat ahoz a szintre ahol abba kelet hagynom.

Most hogy szereztem súlyokat nagyon hamar el is kezdtem fejlődni. Mellre például első edzésnél csak 5x bírtam kinyomni a 35kg, most pedig már 40-et kinyomok 8xor is.

Szinte minden izmomra hamar kell rálökni a plusz kilókat mert egyre többet és többet birok.

Most úgy edzek hogy PL: Bicepszre 20kg. 3x.7,7,7 aztán következő edzésnél 20kg. 3x 7,7,8 és így tovább növelem. Ha a 20kg-ot már kinyomom 10xer akkor ráteszek súlyt.


Tömegnövelésre ez alkalmas? Mert 19 éves vagyok és alig több mint 50kg. Szépen szálkásodnak az izmaim, bicepsz,mellizmom,vállak. De alapjában véve sovány maradok.

2012. febr. 24. 17:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Tömegnövelésre egy jó kis étrend kellene neked, a te esetedben 250-300 g szénhidráttal és 100g fehérjével, edzés után proten+dextróz turmixal. Ezt olvasd el van benne edzésterv és étrend is: [link]
2012. febr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen erre az oldalra már regisztráltam, és folyamatosan olvasgatom is.

Valami otthoni alapanyagokból készült turmixot lehet készíteni?

És szerinted az edzésprogramom megfelelő?

2012. febr. 24. 20:00
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz protein turmixot inni, akkor egyél utána tojást vagy csirkét rizzsel. Nem tudsz jó otthoni turmixot összerakni és nincs is értelme, attól nem jobb, hogy leturmixolsz kajákat. Edzés utánra protein és dextróz (ha van pénz, akkor vitargo) a legjobb és leggyorsabban visszatöltő tápanyag.

Edzéstervnek csinálhatod az alapismeretekben lévő 3 napost vagy ezekből válogathatsz: [link]

2012. febr. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! proten-t és dextróz-t mindenképp akarok használni.
2012. febr. 24. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!