Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy néz ki egy szertorna edzés?

Hogy néz ki egy szertorna edzés?

Figyelt kérdés

Lenne egy pár kérdésem azokhoz akik járnak szertornára, vagy jártak, és van benne tapasztalatuk. Elsősorban azoknak az edzései érdekelnek akik versenyszinten űzik, nem azok akik csak hobbiból, mert gondolom intenzitásra jóval eltérő

1. Milyen gyakran van egy héten edzés?

2. Egy edzés mennyi idő, 1 óra? 2 óra? Mennyire intenzív?

3. Az edző ad e tanácsot azzal kapcsolatban hogy hogy éld a mindennapjaid hogy egyre jobb legyél a tornában? Szóval ad e tanácsokat táplálkozással kapcsolatban, meg esetleg pihenéssel kapcsolatban, vagy bármi mással kapcsolatban, ami előnyödre lehet? Ha igen, akkor miket?

Köszi.


2012. febr. 24. 15:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

:)

nem sokan fognak erre válaszolni neked, szinte alig szertornázik valaki normálisan az országban, nem nagyon népszerű, akik normálisan csinálják azoknak heti 25-30 óra edzésük van, hétköznap általában napi 4-5 óra és szombaton is legalább 2-3

2012. febr. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod! :)

Hát, ha jön majd valaki egyszer, aki szertornázik és rákeres a keresőben a szertorna szóra, az majd megtalálja :) Annyira nem sürgős, csak úgy kíváncsi lennék ezekre a dolgokra. :)

Meg azért is érdekel, mert én is így hallottam ahogy írtad, hogy ilyen sok edzésük van. De ha ilyen sok edzés van, akkor ahhoz kell egy megfelelő étrend is, meg a pihenés is, mert a tornászok nagy részének jól kidolgozott izomzatuk van, amihez szükséges a rendes kaja, meg a regenerálódás. Csak hogy az edző foglalkozik e ilyesmivel vagy sem? Vagy úgy esznek mint egy hétköznapi ember. De az nem lehet mert akkor nem lenne olyan az izmuk...

Szóval hátha jön erre majd egy szertornás :)

2012. febr. 25. 14:01
 3/16 anonim válasza:
100%

szia!

én 6 évig szertornáztam versenyszerűen de azért nem olyan komolyan hogy külföldre csak Magyarországon iskolák közötti versenyeken a meghívásos -ami nem tovább jutós,a megyei innen a területire majd az országos versenyre lehetett továbbjutni csapatban.Mindig az első 3 jutott tovább.Nekünk heti 3-szor volt 1,5-2 óra ahogy alakult.KB fél órás bemelegítés (lábdobások,spárga)aztán mentünk végig a szereken és javított az edző.Nem kellett semmilyen étrendet betartani,de jó helyezéseket értünk el, szinte minden évben kijutottunk az országosra.

2012. márc. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod!
2012. márc. 25. 21:36
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Én is szintén csak országon belül jártam versenyekre, többnyire iskolák között. 11 éves korom óta járok szertornára egyébként tavaly hagytam abba tehát közel 8 évig tornáztam. Amikor kezdtem még nem csináltuk nagyon komolyan az első évbe csak gyakoroltam meg felkészültünk a dolgokra. Aztán amikor már fejlődtem úgy hogy mehettem versenyre akkor már komolyan vettük. Heti 3 nap jártam minden nap 2 órát csináltuk intenzíven persze. Az első 20-30 percbe kőkemény bemelegítés volt aztán a szerekre mentünk át. Egyébként az edzőm elég sok tanácsot adott meg illetve otthon is azon a napon amikor nem volt edzés alap gyakorlatokat kellett végeznünk amiket otthon is lehetett ha komolyan gondoltuk. Az utolsó 4 évben már egy sportegyesületbe mentem át ott elég komoly volt napi 3 óra edzésem is volt sőt volt hogy este 9 ig is bent voltunk főleg a verseny előtti napokba. Az edzőm az étrendemben azt tanácsolta hogy egészséges kajákat egyek legyen energiám és fehérjét is egyek nagyon, meg szedjek vitaminokat is persze étel formájában. Illetve nálunk az öltözékre is nagy hangsúlyt fektetett, mert ugye versenyen ha tetszik ha nem tornadresszbe kell tornázni. Így hogy szokjuk az edzőm edzéseken is elvárta hogy azokat hordjuk kb 3 váltó gyakorló dresszt kért tőlünk amiből egy tartalék nála volt ha esetleg edzés során gond lenne azzal ami rajtunk van. Hordhattunk pólót meg nadrágot is de testhezállót. Egyébként voltak ott külön olyanok is akik hobbi szinten csinálták, igaz ők sem voltak kímélve de ők egy adott szerrel foglalkoztak csak és ők is úgy lettek edzve mintha versenyre készültek volna azzal a különbséggel hogy korábban végeztek. Az edzőm azért csinálta így mert ha mégis versenyezni szerettek volna akkor ne kelljen teljesen 0 ról kezdeniük meg hamar feltudjanak hozzánk zárkózni.

Én a szertornát már abba hagytam mert tavaly érettségiztem akkor már fél évig nem is versenyeztem és csak hobbi szinten jártam be ameddig az időm engedte. Most meg itt a fősuli így nem is fér bele mert nem olcsó az utazás sem. Más sport körökbe nem nagyon mennék. Néha néha visszajárok oda nosztalgiázni de már csak hobbi szinten. 20/L

2012. ápr. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%

Én már 11 éve szertornázom versenyszerűen, nekünk majdnem mindennap van edzésünk, most volt országos.

Nem kell semmilyen étrendet betartani.


18/F

2012. ápr. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszi az újabb részletes válaszokat! :) Ment a zöld kéz mindenkinek :)
2012. ápr. 2. 20:55
 8/16 anonim válasza:

Hali

Én is kérdeznék egyet mégpedig azt hogy 17 évesen még eltudom e kezdeni a szertornát. Testi adottságaim megvannak hozzá és tesin a tanár sokat foglalkozik velem mert elvileg tehetséges vagyok. Nos tehát még el tudom e kezdeni és hogy Veszprémhez van e közel szertorna edzés?

A válaszokat köszönöm!

2013. febr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
62%

Ha van kedved nyugodtan elkezdheted, persze nem versenyszerűen.

Veszprémben a Vetési Albert Gimnáziumban vannak szertorna edzések. (Kemecse u. 1.)


#6-os voltam.

2013. márc. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 5 évet szertornáztam és 1.Mindennap volt edzés

2.5-6 óra Csak játékból és ugrásból meg spárgákból állt

3.Igen add sőt le is írja meg anyuddal is szeretne beszélni

2013. júl. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!