Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A protein most hizlal vagy...

A protein most hizlal vagy izmot épít?

Figyelt kérdés

Üdv.


Szeretnék proteint szedni, de valaki azt mondja nekem, hogy attól nőnek az izmaim, mert kondizok, de van olyan aki azt mondja ,hogy a protein hizlal. Most van rajtam pár felesleg és most attól tényleg hízok? Mármint nem zavar ha izmosabb vagyok és úgy súlyosabb, hanem arra lennék kíváncsi ,hogy attól dagadtabb is lennék?



2012. febr. 24. 22:42
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Azért azt elmondom,hogy egy testépítő magazinban olvastam először,hogy a fehérjének van zsírégető hatása is,de tuti,hogy neked ez is tudománytalan,mondhatok én bármit....

a gyümölcsökkel meg nem értem mi a problémád,nagyon jól illeszkednek a diétába,nem arról van szó a cikkben sem,hogy napi két kiló banánt be kell zabálni diéta alatt.

Na mindegy,felőlem azt hiszel,amit akarsz.

2012. febr. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
És igen,a kalóriadeficit kulcsfontosságú,ez tény,nem véletlenül írtam én sem az első válaszomban a szénhidrát-bevitelről.
2012. febr. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

nem szívesen foglalok állást , de nyilvánvaló , hogy még a sok gyümölcs zöldség is képes megtartani a súlyát annak aki azt mértéktelenül fogyassza , miközben egész nap ül és kapcsolgatja a tv-t .. a fehérje ami proteint tartalmaz szintén "bevitel" ami önmagában nem fogyaszt .. itt egy éppen tegnap megjelent cikk az elhízásról ami állítólag "tudományos" ..a cikk végén ajánlják a hizlaló ételek helyett a fehérje bevitelét. Tehát valszeg kevésbé hizlal mint a "rendes normál magyar" kaja .

Egyébként a testépítők foglalkoznak a legtöbbet a fehérjékkel , és itt ezen az oldalon is pl. egészen részletekbe menően is közelítenek/foglalkoznak a témával .

2013. júl. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
bocsánat ! a címet lefelejtettem a hszsomből : [link]
2013. júl. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
hm... :o)) itt a másik cikk is .. [link]
2013. júl. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Mosoczki János válasza:
Szevasz a kérdésedre a válasz egyszerű. A protein szó görög eredetű jelentése elsődleges! Vagy is a fehérje nem hízlal hanem az izmok elsődleges építő alapköve. A diétázok pedig azért tudnak vele fogyni mert a fehérje lebontásához több energia kell a szervezetnek vagy is égeti a zsírt a testről. Természetesen ehhez csökkenteni kell a szénhidrát bevitelt és több fehérjét enni. A lényeg hogy a fehérje jobban telít azaz ha eszel fehérjét több órán át nem leszel éhes mint ha szénhidrátot fogyasztasz mivel elsőnek a szervezet a szénhidrátokat kezdi el felhasználni. Ezért fogynak tőle mert nem érzik az úgy nevezett szénhidrátéhséget. A lényeg a fehérje kell főleg férfiaknak az izmok normális működéséhez.
2014. jún. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

"a fehérje ami proteint tartalmaz...."


Jól van. Az ember azt hiszi olvashat valami értelmeset egy ilyen oldalon erre ez a mondat fogad. :D Király.

2014. nov. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!