Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Megszédülök edzés során,...

Megszédülök edzés során, kicsit beszűkül a látásom. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Általában fekvőtámaszt, has erősítő gyakorlatokat, ugráló kötelezek, húzódzkodok, guggolok, és ehhez hasonló gyakorlatokat végzek. Pörgősen, hogy inkább állóképességem legyen mint óriási izmom. De gyakorlatok között gyakran előfordul, hogy a látásom beszűkül, homályos lesz, illetve kicsit szédülök elvesztem az erőm. Nem tudom a vitamin hiány vagy az étkezésemmel van a gond vagy valami más a helyzet. Arra gondoltam, hogy elmegyek dokihoz, kérek egy vérvizsgálatot, hátha abból okosabb leszek. Vagy valami jó kis táplálék kiegészítő kéne? Véleményeket, tapasztalatokat nagyon szívesen veszek.
2012. febr. 25. 21:05
 1/7 anonim válasza:
én futni jártam rendszeresen, velem is volt így, "túlterheltem" magamat. azért az a vérvizsgálat nem árt ;)
2012. febr. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A vércukor, vagy a vérnyomás leesése generál hasonló panaszokat. Mivel edzés közben a vérnyomás annyira nem eshet le, így valószínűleg a cukrod a ludas. A kaját kell rendbetenni. Edzés előtt közvetlenül ne kajálj, főleg ne cukros dolgokat, de edzés előtt 1-1,5 órával kajálj normálisan, összetett ch-t, fehérjével.
2012. febr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a vércukros véleményhez - én elég ájulós vagyok (ha nem ésszel csinálom a dolgaimat) és ugyanezeket tapasztaltam már.

(Régebben vérszegény/vashiányos is voltam, akkor rosszabb volt.)

2012. febr. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, mind hasznosak voltak. Remélhetőleg a vérvizsgálati után többet tudok majd. megjegyzésül, hogy kb. 5 évig triatlon- duatlon sportoltam, de sosem volt semmi ehhez hasonló bajom.
2012. febr. 26. 05:39
 5/7 justme123 ***** válasza:
Szerintem a kajálásban keresd a választ, mivel tényleg vércukorszinttel kapcsolatos a dolog(ha csak nem valami betgség). Eszel rendesen? Napi 6x elegendő ch és fehérje? Ne csinálj olyan hülyeséget pl hogy alig eszel, mert mondjuk kockahasat akarsz, az nem így működik
2012. febr. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
én nem vagyok profi a témában, de nekem akkor szokott ilyen lenni, ha edzés előtt ettem.
2012. febr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Jah:) nem vagyok ilyen megszállott, hogy nem eszek, közben meg anyonra dolgozom magam:) De tény hogy mostanában ez gyakran, szinte minden edzésen előfordul, amikor egy kicsit pörgősebbek a gyakorlatok. Korábban nem volt ilyenem, pedig sokkal intenzívebben edzettem. Nos azt tanácsolták mér többin( itt is), hogy vérvétel, lehet, hogy okosabb leszek. Illetve lehet, hogy Vas hiányom van, mert mostanában zúg a fülem, étvágytalan vagyok, ilyesmi. De előtte mindenképpen orvos. Korábban volt egyébként Vas hiányom, ami elég későn derült ki és nem gyengén voltam rossz, terhelhetetlen állapotban, bár pontosan nem emlékszem a tüneteimre.
2012. febr. 26. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!