Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lovasok! Miért jó a támaszkodá...

Lovasok! Miért jó a támaszkodás? A lónak nem rossz?

Figyelt kérdés
2012. febr. 26. 13:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd át, bár sztem nem biztos, hogy nagyon érteni fogod még. :)


Tanulni persze sosem árt.


[link]


Vannak persze, akik túlzásokba esnek, ezt úgy hívják, h "rollkur", erről is olvashatsz, ha google-be beírod.

(Mondjuk ez már az állatkínzás kategória, manapság jobban figyelnek rá díjlovas versenyeken)

2012. febr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem, mert akármilyen fura is, én is lovagolok. Ismerem a szakkifejezéseket és járok edzőhöz is a saját lovammal, csak ez az elméleti dolog nálunk többízben kimaradt/hiányos és csak érdekelt. És ismerem ezt a bizonyos rollkurt is. És olvastam róla, hogy ez már roncsolja a ló testét is ( gerinc, nyakcsigolyák stb) és belegondoltam, hogy a ló nyakának normális tartása (amilyen a vadlovak nyaka, vagy ha a lovakat nem lovagolják és amilyenre kialakul) eltér attól a látványtól, amikor a pl a díjlovak izomzatát megnézed. És persze mindig törekszünk a fejlődésre, de belegondolt már valaki rajtam kívül, hogy nem muszály teljesen átformálni, amit az evolúció a rendelkezésünkre bocsájtott?! persze teljesen nem tudunk megfelelni annak, és valamennyire muszály változtatnunk, de én megpróbálnám inkább a saját elvárásaimat olyanra formálni, ami a lovam felépítésének leginkább kedvező.

de persze, kinek mi. :)

14/L

2012. febr. 27. 19:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!