Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan szedjem a kreatint?

Hogyan szedjem a kreatint?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Eyg kis segítségre lenne szükségem, szeretnék elkezdeni kondizni, viszont elég vékony testalkatom van és ezért szeretnék kreatint szedni. Arra lennék kíváncsi hogy kinek milyen tapasztalata van a kreatinnal, milyet érdemes venni, előnyei, hátrányai, mivel kell bevenni, érdemes e még venni mellé valami szert, mennyit várjak a feltöltődési idővel, hogy érdemes táplálkozni, ilyenek.

Előr is köszönöm a segítségeteket!


2012. febr. 26. 23:01
 1/3 clint ***** válasza:
semmi hatása nem lehet nálad, neked több kaja kell, a kreatin nem hízlalószer..
2012. febr. 27. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ahogy clint is írta, először is egy jó étrendet kell összerakni. Utána az étrendet lehet kipótolni táplálék kiegészítővel. Inkább költs csirkemellre, rizsre, halra, krumplira, tésztára, túróra,tojásra, zabpehelyre. Ezekre a kajákra alapozva kellene összerakni egy minimum 2g/testtömeg kg fehérje és 5g/testtömeg kg szénhidrát tartalmú étrendet. Edzés utánra menjen tejsavó protein + dextróz. Multivitamin mindenképpen kell. Más egyelőre nem olyan fontos, majd félév-egy év múlva mehet kreatin is, de anélkül is tudsz fejlődni, hagyd meg későbbre. Ezek amúgy nem szerek és csodaszerek, csak táplálék kiegészítők. Itt van még egy kis olvasnivaló: [link]
2012. febr. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Helló!


Én már 3 éve nem szedek semmit, azelőtt csináltam pár kreatin kúrát, elmondom azt, ami a legjobban bejött (és nem csak nekem, hanem az akkori edzőtársamnak is). Vettem egy 1 kilós kreatin monohidrátot meg sok porított szőlőcukrot. Volt egy 2 literes üvegem, abba raktam minden nap !50 gramm! kreatint + szőlőcukrot + vizet. Szőlőcukor fontos, mert segíti a kreatin felszívódást. Reggel megcsináltam ezt az adagot és kb. este 6-ig megittam, fokozatosan. Nem foglalkoztam ilyennel, hogy "feltöltési idő" minden nap 50 gramm kreatint szedtem, így 20 napig volt elég. (1000:50=20)

Lehet kevésnek tűnik, de az kemény 20 nap volt. Minden alkalomkor több súllyal csináltam, amit addig és 3-4 kilót híztam a 20 nap alatt. Persze emellett intenzíven kajáltam (4-5-ször naponta) és nem estem össze a kúra utáni hetekben.


A hátránya annyi volt, hogy vizet f0stam, 50 gramm kreatin pedig leterheli a vesét, ezért még 3 liter vizet megittam naponta azon a 2 literen felül.


Ez az én sztorim, de minden ember más. Ha gondolod próbált ki te is.


(Amúgy most 24 éves vagyok.)

2012. febr. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!