Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fiatal korban tömegnövelő? (lent)

Fiatal korban tömegnövelő? (lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék 16 évesen egy kis izmot felszedni magamra, hastájékra, mell és kar. Csak ehhez szükségem lenne tanácsokra, hogy hogyan kezdjem.


A testalkatom elég jó, magas és erős. Korábban évekig eveztem, és kondiztam, de már fél éve nem nagyon csinálok semmit a futáson kívül.


Szóval szeretnék egy kis izmot.


2012. febr. 28. 22:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Edzés utánra mehet a tömegnövelő. a lényeg a kaja. 2g fehérje és 5g szénhidrát legyen meg testsúlykilogrammonként. akkor jönni fog a tömeg.
2012. febr. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A kaja rendben van, és hogyan ajánlanád a tömegnövelőt? Milyet?
2012. febr. 29. 19:04
 3/6 anonim ***** válasza:

ha a kaja tényleg rendben van, akkor elég csak edzés után inni egyet, vagy bármikor a nap folyamán, ha egy étkezés kimarad. de az edzés utáni adag a legfontosabb.

olyat válassz, amit a pénztárcád megenged. ha nem olyan vastag, akkor a legjobb megoldás egy tejsavófehérje koncentrátum szőlőcukorral. ezeket be tudod keverni a megfelelő arányban, hogy olyan legyen, mint egy tömegnövelő (ugyebár a tömegnövelö az fehérje+szénhidrát).

itt van két link, itt nézegethetsz fehérjét, tömegnövelőt.


[link]

[link]


és ha tömegnövelőt veszel, akkor csakis 30% fehérjetartalom felettit ajánlom.

2012. febr. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát a kajával pontosan nem tudom, hogy hogy áll, csak én úgy véltem, hogy jó.


De szívesen meghallgatom, ha tudsz adni pár tippet.


Még annyi kérdés, hogy ez hogyan fog hatni? Milyen, mennyi idő, mire aktiválódik?


Hogyan is működik ez kényegében?

2012. márc. 1. 19:27
 5/6 anonim ***** válasza:

szóval a kaja a lényeg. a tömegnövelő, fehérje stb. csak táplálékKIEGÉSZÍTŐ, kiegészíti a hiányos étrendet.


kaja akkor lesz rendben, ha napi 5X kajálsz, és már írtam, hogy 2g fehérje 5g szénhidrát kell tetsúlykilogrammonként.


ez azt jelenti, hogy ha vagy 70 kilo, akkor kell 140g fehérje és 350g szénhidrát. ez azt jelenti, hogy számolni kell...


szóval ha neked egy nap nincs meg a fehérje pl csak 110g, akkor be kell juttatnod még 30g fehérjét kiegészítőből.


de ha eszel eleget, akkor nem kell szedni napközben, csak ha kimarad egy étkezés.


a legfontosabb edzés után inni egy fehérjében és szénhidrátban gazdag turmixot, 30-35g fehérjével, és legalább 50-60g szénhidráttal.(bár elvileg testsúlykilogrammonként 1g CH és 0,5g fehérje kell edzés után)


az edzés utáni turmix azért fontos (legalább tejsvókoncentrátum+szőlőcukor), mert gyorsan felszívódik, magas biológiai értéke van, szóval hamar a véráramba kerülnek az aminosavak, gyorsan ellátják a kimerült izmokat tápanyaggal, és gyorsan feltöltődik a máj glikogénraktára, ami az edzés alatt kimerült.


edzés után jobban épülnek be az izmokba a tápanyagok, mert nyitva van az anabolikus kapu.


szóval ha kajálsz rendesen, akkor elég edzés után egy tejsavófehérje koncentrátum szőlőcukorral, hogy olcsón kigyere a dologból. (mert ugyebár a tömegnövelő=fehérje+szénhidrát)


remélem tudtam segíteni.

2012. márc. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

és még annyi, h ez hogy működik? nem csodaszer. úgy működik, mint egy adag rizs+csirke, csak mivel hamarabb felszívódik, meg mondtam edzés után jobban beépül, így többet ér, mint edzés után egy szilárd kaja.


meg ahogy megittad a turmixot, rá egy órára szilárdat is egyél.

2012. márc. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!