Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek 50 km-es túrára?

Hogyan készüljek 50 km-es túrára?

Figyelt kérdés

Nem nagyon futottam az elmúlt pár évben,mert nem volt időm az iskola mellett. Most heti 2-3 alkalommal,legfőképp hétvégenként tudnék futni. Fokozatosan növelhetném a távot.

Gondoltam arra,hogy kezdhetnék először egy hosszabb távú bicikli "túrával".(10-15 km - ami egyáltalán nem sok).

Jövőhéttől van uszoda bérletem. Heti 2 órát tudok úszni menni.

Lesz márciusba egy 10 km-es túra,ahol be akarom járatni az új túra cipőmet. Nincs semmi emelkedő szóval egyáltalán nem megerőltető a dolog az 50 km-en pedig elég nagy szint emelkedők vannak.

Esetleg valami erősítő feladatokat tudna valaki mondani lábra?

Tippek,hogyan készülhetnék a túrára?


2012. febr. 29. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem 2-3 hétig, héten 3-4x menny el tekerni bringával 15-20km-t.

Ha tudsz, mindennap menny 2 órát úszni, de a biciklizést ne felejtsd el. Egy héten ugyanúgy menny 2-3x 15-20kmt. Csináld ezt 1 hónapig.

Utána pedig, állj rá a saját súlyos edzésre. Fekvőtámasz, guggolás, plusz ha van kondi, akkor gyúrj.

És ha van még 1 hónap. Akkor hetenként 3-4x fuss, heti 1-2 órát.

2012. márc. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
gerecse 50? előtte meg tata 10-es? én is gondoltam hogy az jo bemelegitő lenne :)
2012. márc. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
egyébként én a tatabánya 30-at teljesitettem. semmit nem készültem előtte, kb 4 éve nem sportolok. ja és csaj vagyok. ugyhogy teljesithető, most is nekivágok. ha nem az első helyre pályázol, akkor nem olyan vészes hogy annyira nagy bemelegitést végezz. emelkedőkön igy is ugyis elfáradsz.
2012. márc. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!