Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Érdemes 18 évesen elkezdeni...

Érdemes 18 évesen elkezdeni küzdősportot tanulni, akár versenyszerűen?

Figyelt kérdés

Régen jártam Bushido-zni egy évet, ami nem sokat számít, és lejártam bokszolni is még 13 éves koromban, akkor azt mondták hogy elég nagy ütőerővel rendelkezem, és át tudom látni mit csináljak, nem megyek fejjel a falnak.

Akkor elköltöztünk, és ez abba is maradt, felszedtem jó pár kilót, és műtötték a térdem, de semmi komoly, csak egy denks műtét volt egy éve, és állítólag egy év múlva emlékezni sem fogok rá, már most jobb, mint a másik.

Egy ideje járok konditerembe, de mégis motoszkál a fejemben, hogy vajon jó bunyós is lehetnék e.

Boksz, MMA, és Thai boksz közt vacillálok.

Szerintetek érdemes elkezdeni, ha verseny szinten szeretném csinálni, vagy ez a vonat már elment?

És még egy kiegészítő kérdés, ha valaki jártas a küzdősportokban, írja már le nkem, hogy mit kell teljesíteni egy edzésen, mert akkor ha mégis érdemes elkezdenem, akkor kicsit felkészülnék kardionalisan az akkora megterhelésre.



2012. márc. 5. 00:03
 1/5 A kérdező kommentje:
A válaszokat előre is köszönöm.
2012. márc. 5. 00:04
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

azért, mert 13 éves korodban megdicsértek egyszer, nem jelenti azt, hogy tehetséges voltál, végülis abbahagytad, és eltunyultál. Ha igazán gyilkos természeted lenne, erre nem került volna sor.


Elkezdeni meg bármikor el lehet, bármit. De ne nagyon számolj azzal, hogy sikeres leszel versenyszinten. Persze hobbiból is buli versenyezni.


az edzésre meg "kardionalisan" nem tudsz felkészülni. majd szépen hozzáedződsz az elvárt szinthez.

2012. márc. 5. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Jártál bushido-zni? Ezen beszartam. A bushido lefordítva japánról a harcosok útja, amely a szamurájok becsület kódexének tekinthető és jó pár japán stílus filozófiai alapja. Szóval Bushido-zni járni nem lehet.
2012. márc. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

érdemes elkezdeni...

az hülyeség hogy, versenyben nem leszel jó, az egész felfogás kérdése, mert ha valamit nagyon akarsz az úgy is sikerül, engem is állandóan leszóltak hogy úgysem tudom megcsinálni ezt vagy azt, a végén még is meg tudtam csinálni, pl,: 1 kezes fekvőtámasz, 1 lábas guggolás, 2 ujjon fekvő, spárga, nagy kitartás(sokáig bírok 1 huzamba futni) és nem úgy születtem hogy egy csoda gyerek voltam, meg ahogy kinézel az nem árulja el mire vagy képes.

a fent említettek közül a Thai-box / Muay-thai elsajátítása a legkönnyebb, egyszerű technikák és gyors fejlődés de egy bizonyos szempontból a legnehezebb is, ugyanis a tested feledzése nagyon fontos a sportágban rengeteg kellemetlen meglepetés fog érni ott ha ezt választod(amit edzenek: sípcsont, has főleg a gyomornál, comb, alkar,felkar és a csukló).

és ne azt hidd hogy felüléssel, guggolással és fekvővel edzenek majd.., majd kicsit összepakolnak(módjával, hogy haza is tudj menni épségben) mindezt azért hogy azt ütések, rúgások után ne ess össze mint egy átlagos ember.

az MMA már komplikáltabb állóharc mellet földharc gyakorlás(feszítések, fojtások, stb.) magyarán ez tobb technikai tudást igényel és tovább is tart elsajátítani az alapokat.

a box meg borzalmasan nehéz, rengetek ütőtechnika, "páratlan" kitartás, gyors reflexek, jó lábmunka(hogy el tudj "táncolni" az ütések elől, vagy a sarokból)

viszonyítás kép: egy thai-boxos általában 9(3x3 perc ez a hazánkban elfogadott, döntetlen esetén itt lehet ráadás menet)-15(5x3 perc ezt inkább a Thaiok használják de versenyeken is be iktathatják, itt nem lehet ráadás menet) percet van a ringben(max. 15) amíg egy boxolónak 12x 3 percet kell bírnia(már ha nincs kiütés :) )

2012. márc. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egyébként a harcművészet neve Bujutsu-kai Kenshin-ryu volt, de a mester állandóan Bushido-t mondogatott, és így maradt meg a tudatomban, bocs a csúsztatásért.

2012. márc. 5. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!