Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » El akarok kezdeni futni, itt...

El akarok kezdeni futni, itt mifelénk 3-6 fok van. Félek hogy beszívom a hideg levegőt és megfázok és akkor lebetegszem. Nincs valami ötletetek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 5. 17:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Várd meg a jó időt :D
2012. márc. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

erre csak azt tudom mondani, hogy én -15 fokban is ugyanúgy mentem,mint manapság...


szóval,a 3-6 fok egyáltalán nem hideg,de ha mégis,rakj vastagabb sálat a nyakad köré,ami felér a szád elé is és úgy tuti nem lesz semmi bajod,amúgy pedig az orrodon vedd a levegőt!

2012. márc. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, én amíg nincs jó idő, mindig torokgyulladást kaptam ha kint futottam. Nem vagyunk egyformák, sokan nagyon érzékenyek rá.
2012. márc. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
elötte egy pohár meleg tea, és utána is egyből :)
2012. márc. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3-6 fok bár bőven jó. amúgy meg, az orrodon vedd a levegőt, és lassan kezdj, hogy hozzászokj a külső hőmérséklethez.


gondolj arra, hogy a focisták 90 perceket rohangálnak ilyen időben, mégsincs semmi bajuk...

2012. márc. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha elég vitamin beviteled van (3-4g C vitamin), akkor nem lehet baj a betegséggel. Én -15ben edzettem, kint a Vasason, és nem azzal foglalkoztam, hogy hűűű hideg van :) Edzeni mindig kell!
2012. márc. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia, ha most kezdenél el futni, akkor nagyon óvatosan sállal... pamut ruhákat mellőzve, mert ne csak a torkodra figyelj, hanem az egész testedre. A levegő hőmérségletét 10 fokkal melegebbnek fogod érezni,mint amilyen az valójában. A többiek azért tudnak -15 -ben sportolni, mert ők nem hagyták abba ősszel és szép fokozatosan rááll a szervezet a megváltozott éghajlatra. Én is futottam télen, de NEM AKKOR KEZDTEM EL. A 6 fok tökéletes futóidő. Mindket két dologgal készítettek fel a téli futásra. Ne hagyd abba ősszel, és készülj fel, hogy egyszer jól megfázol, de ettől kialakul a védettséged. Jelentem így történt. Szóval sok sikert, hajrá! Menni fog!
2012. márc. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a kommenteket :) tényleg sokat segít ha sálat rakok a szám elé?
2012. márc. 5. 20:00
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, de hamar le fogsz szokni róla, mert a kifújt levegőtől párás lesz a sál és nedves és idegesítő és egyre edzetebb leszel immunrencerileg is és nem is olyan soká, már nem is kell:)
2012. márc. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Orron be szájon ki.Viccen kívül.Én már 2-3 éve futok.Nem kell félni tőle.Nyugodtan kezdj neki.Hidd el sokkal jobb ez az idő mint nyáron a 40 fokba. :)
2012. márc. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!