Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a következő...

Mi a véleményetek a következő edzéstervről?

Figyelt kérdés

Edzés:

A)

Mell:

-Fekvenyomás egyenes padon 5x8

-Tárogatás egyenes padon 5x10

-Fekvenyomás negativ padon 5x8

Hát:

-Nyakhoz húzás 5x8

-Evezés 5x8

-Mellhez húzás 5x8

B)

Láb:

-Álló vádligép 5x8

-Lábnyújtás 5x8

-Lábhajlítás 5x8

Has:

-Hasprés 5x25

-Törzsfordítás 5x25

-Lábemelés 5x25

C)

Vál:

-Nyak mögül nyomás 5x8

-Oldalemelés állva 5x8

-Vál vonogatás 5x8

Tricepsz:

-Csigás letolás 5x8

-Tricepsz nyújtás fekve 5x8

-Tricepsz nyútás kötéllel 5x8

Bicepsz:

-Kalapács 5x8

-Állva egyenes rúddal 5x8

-Állva váltott karral 5x8


Hétfő-szerda-péntekre lenne felosztva,minden edzés után 15 perc kardió futópadon (program).

Kedd-csütörtök-szombat 1 óra aerob a szabadban.


Kaja 250g fehérje,160g szénhidrát beosztva.

Kiegészítők: Glutamin,BCAA,protein turmix (és zsírégetőt is szeretnék,bár nem tudom mennyire szükséges)


78 kiló vagyok,19F. Kilóra célom nincs,van egy kis hasam + combom, úszógumi,ezeket szeretném ledobni. Jó lesz így vagy esetleg kevés a 3 gyakorlat / izomcsoport?


Üdv.


2012. márc. 5. 23:01
 1/3 anonim válasza:

ÉN csak azt tudom mondani hogy min változtatnék a helyedben.

Elég mindenből 4 sorozat + egy bemelegítő sorozat.

Vádlira kevés a nyolc ismétlés, minimum 15, de inkább 20, combra is kevés oda legalább 12.

Combra kevés az a két gyakorlat, guggolás, vagy lábtolózás még kéne mellé, amiből mehet csak 4x8-10 + egy bemelegítő ugye.

Fekve nem kellene még negatívan nyomni, inkább 45 fokos padon kéne.

A vállat nem nyak mögül nyomással edzeném, hanem mellről nyomnám.

Bicepsznél én elfelejteném az egyenes rudat, és franciával csinálnám.

Az aerob jó, de nem mennyeden 130 fölé a pulzusod, legalábbis ne sokkal, legyen monoton az aerob edzés.

Zsírégető nem kell szerintem, főleg az elején, ha nem lesz erőd/kedved az edzéshez, akkor az L-Carnitin-t ajánlom, energizál, és könnyebben tudsz tőle zsírt égetni, de szerintem nem ez az első, a vitamin, és az ízületvédelemre is gondolj, könnyebb megelőzni a bajt, mint utána bajlódni vele (saját tapasztalat).

A fehérjebevitel jó, a CH kevés, az is legyen 3g testsúlykilónként, zsírt is kell fogyasztani abból elég fél gramm testsúlykilónként.

Továbbá látom, hogy a KCAL-lel nem is számolsz.

Egy gramm fehérjében 4 kalória van, CH-ban is annyi, zsírban pedig 9 kalória van, tehát ha az étrendedben használsz 39g zsírt (351 KCAL), 234g (936 KCAL) fehérjét, és 234g CH-t (936 KCAL), akkor a kalóriabeviteled 2223 KCAL, ami elég a te súlyodhoz.

Ha egy hónap után nem fogysz egy kicsit veheted lejjebb a CH-t, de ne sokkal.

A kaja:

Csirke/Pulykamell fehérjének, és ugye a por.

CH-nak, reggelire zab, köretnek, BARNA rizs, és mellé jó sok zöldség, brokkoli, spenót legfőképp, kukoricát ne.

Zsír kiegészítőnek, omega3, vagy lenmagolaj, én a helyedben vennék lenmagot, és a reggeli zabba raknék, lenmagot, és tökmagot, esetleg még egy kis mandulát, de csak módjával.

Ne félj a jó minőségú zsíroktól, nagyon sokat dobnak energiában is, és elengedhetetlen a használatuk.

Kíváncsi lennék az étrendedre is, ha leírod hozzászólásban szívesen átnézem, ha gondolod.

Tőszavakban ennyi lenne.

2012. márc. 6. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A váll edzés nagyon silány, a has meg túl sok szerintem 2 gyakorlat is elég, tricepszhez meg + tolóckodás.
2012. márc. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hasonló észrevételeim vannak, mint az első válaszolónak; a láb az kevés így, guggolás és még valami kellene (kitörés, vagy lábtoló), nyakból nem nyomnék vállnál és nyakba sem húznék hátnál. 3-4 széria elég egy gyakorlatból, negatív fekvenyomás helyett döntött pados kellene, tolódkodás jó ötlet tricepszre a 2. válaszolótól, de a hátsó kéztámaszos verzió jobb rá.
2012. márc. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!