Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen eredményt várhatok...

Milyen eredményt várhatok ettől az edzéstől?

Figyelt kérdés

Anno súlyemelő voltam, de gerincproblémák miatt abba kellett hagynom. Utána edzések hiányában elhíztam. Egy éve sikerült lefogynom futással, azóta rendszeresen sportszerűen terepfutok, az életem részévé vált. Abbahagyni tehát nem akarom. Van még rajtam felesleg alhas tájon, még kb 3-4 kilót szeretnék leadni, hogy egy gramm zír se legyen rajtam. Viszont szeretném formálni magam, izmot építeni, mert a testalkatom nagyonis alkalmas rá.


Kérdésem, hogy a következő edzésmintával várhatok-e izomnövekedést? (hozzáteszem nem böszme kigyúrt akarok lenni, csak szeretném, ha nagyobb, láthatóbb izmaim lennének alapba)


Amit végzek:

Heti 3 nap terepfutás - egy órán keresztül.

Heti 3 nap súlyzós edzés, egész testre kiterjedő (kb egy órás időbe - bicepsz, tricepsz, hát, vállak, comb, vádlik, hasprések - intenzitásilag ez egy tömegnövelő edzésterv)


Étkezésem: minőségi tápanyagok, teljesen zsír - fehértészta mentes ételek, teljes kiőrlésű termékekből szénhidrátok, zabpehely, rizs, fehérjék (sovány húsok, marha, csirke, zsírszegény túró), zöldségek.

Egy nap 6x étekezés, délelőtt viszem be a szénhidrát nagyrészét, délután ezt redukálom a legkevesebbre. - súlyzós edzések előtt fogyasztok szénhidrátot, lefekvés előtt fehérje. Kalóriabevitelem egy nap kb 1800. (nem tudok enni többet :) )


Köszi


2012. márc. 7. 08:51
 1/1 anonim ***** válasza:

El kell majd dönteni, hogy melyik legyen előbb, a szálkásítás vagy az izomnövelés, mert általában nem szokott ez egyidőben sikerülni, mivel ezekhez két egymással ellentétes energiaigényű folyamat kell. Tehát szálkásításhoz kalória deficit, a tömegnöveléshez pedig kalória többlet kell. A súlyzós edzés viszont nagyon jó szálkásításnál is az izomzat megtartására. A kaják tökéletesek amit felsoroltál, csak a mennyiség más-más a szálkásításnál, ill. a tömegnövelésnél.

Tömegnövelésnél legyen 5g/testtömeg kg ch, és 2-2,5 g/ttkg fehérje.

2012. márc. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!