Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha izomlázam van, akkor is...

Ha izomlázam van, akkor is súlyzózhatok?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok,csak itthon edzek kicsit.Izomláz esetén is lehet edzeni vagy meg kell várni,amíg elmúlik?2 napja edzettem.
2012. márc. 8. 10:00
 1/7 Zakathol ***** válasza:
Várd meg amíg elmúlik.
2012. márc. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Eddzél rá, mert általában a tesi tanárok is mindig aztmondják, hogy ha pl izomlázad van a combodba, fussál rá. Szerintem edzél rá, akkor elfog múlni úgyis :)
2012. márc. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Zakathol ***** válasza:
Hülyeséget ne tanácsoljunk ha lehet. Köszönöm.
2012. márc. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kösz!

Hát épp ez az,hogy van aki rádolgozást javasol,van aki pihenést...

2012. márc. 8. 12:01
 5/7 Zakathol ***** válasza:

Nem szabad ráedzeni. Aki mást állít az szimplán tudatlan.


Az izomlázat az izmok munkája során felszabadult tejsav okozza, amit a véráram nem tud elszállítani. Ez okozza a fájdalmat is, ebből pedig következik, hogyha mégjobban rádolgozol, még több tejsav keletkezik. Ha pedig az előző adagot se tudta a vér elszállítani akkor szerinted a ráadást el fogja? Nem.

2012. márc. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A tejsavat kb fél óra alatt elszállítja a véráram, régebben valóban ezt hitték az izomláz hátterének és ezért ajánlották a rádolgozást, mert az edzés hatására több vér szállítódik az izmokhoz és ez elmulasztotta volna az izomlázat, a ma elfogadottabb nézet szerint az izomlázat mikrósérülések okozzák, ezért nem ajánlják ma már a rádolgozást. De az izomláz pontos oka ma sem felderített.
2012. márc. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Rá kell dolgoz! Amikor izom lázam volt nem dolgoztam rá kb 1 hétig simán tartott! Amikor rádolgoztam akkor 1-2 nap alatt elmúlik! Nem véletlenül mondják hogy rá kell edzeni mivel 1. Előbb elmúlik 2. Olyankor jobban edződik az izmod!
2012. márc. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!