Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 14 éves vagyok és kicsit...

14 éves vagyok és kicsit edzeni akarok, nem szedik majd semmi port csak eszek meg gyúrok mennyit gyúrjak és mit és mennyit egyek?

Figyelt kérdés

mit egyek és mennyit pl. amennyi jól esik vagy mindig kicsit többet mind ami jól esik vagy annyit amennyit meg birok enni?

és mennyit gyúrhatok?

nem akarok olyan nagyon sokat csak legyen egy kis izom meg egy kis erőm


2012. márc. 8. 19:23
 1/5 A kérdező kommentje:
ja és mivel a tojásban sok fehérje van ezért minden gyúrás előtt vagy után egyek tojást?
2012. márc. 8. 19:26
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát az nem is úgy van, hogy ha sokat akarnál, akkor hirtelen sok izmod is lenne. A kevés izomért is meg kell dolgozni. Szerintem először kezdhetnéd saját testes edzéssel, pl. fegyencedzéssel. Kajánál pedig ezekre alapozz: sovány húsok, tojás, túró, rizs, zabpehely, krumpli, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

Multivitamin kellene mindenképpen.

2012. márc. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát ahogy látom, van még mit tanulni a témával kapcsolatban. 14 évesen szerintem elkezdhetsz saját testsúlyos gyakorlatokat végezni, felülések, tolódszkodás, húzódszkodás, fekvőtámaszok. Jó kiindulás, konditeremmel ráérsz egy év múlva is, 15-16 évesen.

Body.builder.hu-n az ALAPISMERETEKET olvasd el, ott azért ellég részletesen le van írva.

Multivitaminod legyen, jó minőségű.

2012. márc. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nem akarok konditerembe menni

mert van itthon minden

apám régen súlyzózott 1-2 hónapot

de súlyzózás előtt vagy után kell enni?

2012. márc. 9. 13:29
 5/5 anonim ***** válasza:
előtte is kell, és utána is. edzés előtt egy órával már ne egyél, de viszont előtte háromszor-négyszer kellene enni, beleszámítva a reggelit is. utána is még mehet a kaja, kb. egy étkezés, lefekvés előtt meg mondjuk ehetsz túrót, az jó kazein forrás éjszakára. az étkezés persze attól is függ, hogy melyik napszakban edzel, de gondolom a suli miatt délután.
2012. márc. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!