Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Térdproblémával comb, popsi...

Térdproblémával comb, popsi feszesítés?

Figyelt kérdés
Térd fájós vagyok, műtötték is, biciklizni nem is merek, mert ha közben nem is fáj, de utána napokig érzem; kb 5guggolást tudok elvégezni, szintén a térdem miatt...stb. Olyan gyakorlatokra lennék kíváncsi ami nem túl megterhelő a térdemnek, de eredményes! Legfőképpen, fenék feszesítés, kerekítés; comb erősítés, karcsúsítás érdekel.
2012. márc. 12. 07:21
 1/6 anonim válasza:

[link]

Nekem a lábemelés oldalra jött be a legjobban és gyorsan látható az eredménye.Mivel neked rossz a térded,tegyél egy párnát alá,úgy talán nem terheled meg annyira.

2012. márc. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A helyesen kivitelezett guggolás nem terheli meg a térdet, a biciklizésnél térdkiélőbb mozgást meg nem nagyon fogsz találni.
2012. márc. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az 1-nek köszi, kipróbálom!


Neutronlovag

Szerintem butaságot írtál, de ha ez a véleményed akkor elfogadom. Én úgy gondolom, hogy még a futás is térdkímélőbb mint a biciklizés, guggolás. Lehet az én térdem lett bénán összerakva és máshogy működök mint te, meg a többiek, de nálam az a probléma hogy ha behajlítom a lábam, majd terheléssel/súllyal kinyújtom (guggolás) akkor ropog, vagy ki is akad és akkor úgy marad :-S... nem feltétlenül a fájdalom miatt nem tudom megcsinálni (mert fájni csak a gyakorlat után kezd, és napokig érzem), hanem mert felmondja a szolgálatot... És mivel már csinált olyat is hogy miközben mentem át a zebrán, kiakadt, és csak nagy nehézségek árán kb fél lábbal ugráltam át az úttest túloldalára, ezért már alapból bennem van a félelem, hogy ha ezzel, meg azzal megterhelem, akkor mi fog történni, melyik autó üt el amiatt hogy a térdem, nem hajlik, nem nyúlik... szóval nem egyszerű, és az a baj hogy én sem ismerek olyan gyakorlatot ami fenékre, combra irányul, és nem kell hozzá terhelni a térdemet, és még eredményt is el lehet vele érni. Az 1.válaszoló ajánlatát kipróbálom, és meglátjuk. Várom a további ötleteket is.

2012. márc. 13. 10:08
 4/6 anonim válasza:

A 3. válszolónka


Nem vagy hozzáértő,de valahol azt olvastam,hgy a hozzád hasonlóknak meg kell erősíteniük a térd körüli izmaikat.

2012. márc. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

szia!

Nekem is műtötték a térdszalagjaimat, és tudok biciklizni, a lényega folyamatosság, írj privitha gondolod :)

2012. ápr. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A guggolás normális kivitelezésnél nem veszi igénybe a térdeket ez tény, ahogy te guggolsz elhiszem, hogy csak szétnyírod erről ennyit. Nem a gyakorlat hibája,hanem a kivitelezésnél. Ez ugyanolyan, minthogy nem a ruhában kövér egy hölgyemény, hanem kövér.

itt meg a kerékpározással kapcsolatban igazolnak: [link]

"Ha megfelelő testhelyzetben kerékpározunk, akkor a kerékpározás a legkíméletesebb sport a térdünk számára. Nincs jelentős gravitációs terhelés. Mindazonáltal a kerékpározás okozhat térdsérülést, de csak akkor, ha helytelenül végzik."

2012. ápr. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!