Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Koncentráció-, motivációzavarr...

Koncentráció-, motivációzavarra, stresszkezelésre mi lenne jó? Mental Focus?

Figyelt kérdés

Tudom, először az életemet kéne rendbetenni, emrt az váltja ezt ki, de erre sajnos addig nincs lehetőségem, míg el nem végzem ezt a nyomorult iskolát, mert hát ők tudnak csak olyan papírt adni, amiért cserébe napközben ülhetek valahol, és pénzt kapok. Pénz meg sajna kell, hogy ne dögöljek éhen, sőt, olyan luxusvágyaim is vannak, hogy ne minimálbérből kelljen végignyomorogni az életem. Na de a problémát pont az iskola okozza, az állandó nyomás és megfeleléskényszer, a sok konkrét (rettentő hasznos...) megtanulnivaló, meg az, hogy kisebb koromban nem tanultam meg tanulni, hanem végigaludtam kb a tankötelezettségem első 12 évét, 4-5ös átlagokkal. Még lezüllenem sem sikerült, hogy alkoholista legyek, és lehessen rajtam segíteni. Két pad közé estem, pont ez a legkilátástalanabb.

Szóval: eszem elvileg megvan a dolgokhoz, csak már marhára elegem van az egészből, meg a folyamatos kudarcokból, meg hogy nem tudok megjegyezni semmit, szóval fel kéne turbózni kicsit az agykapacitást, és mivel szénalapú életforma vagyok, gondoltam valamiféle szénalapú vegyület segíthet ebben. Nem érdekel, hogy, mennyire bebogyózva, de valahogy túl kell élnem, mert ha nem élem túl, akkor nagyon nem élem túl.

A pihenés nem segített, a kondizás, mint sport, nem segített, a szaladgálósóktól nagyon lefáradok, gingko biloba szintén nem segített, pedig istenítették. Ezt a Mental Focust szintén, de már ettől is félek, hogy nagy reményekkel megveszem, de ugyancsak nem használ. Sajna a placebohatás sem jellemző nálam... itt is próbáltam rákeresni, de csak Ford Focust adott ki -_-

Iskolaváltás szintén nem nagyon jöhet szóba sajnos, területváltás meg végképp... hetedikes korom óta ez az életcélom, nem csináltam még mást, nem is érdekel más.

De már ez se nagyon...


:'(


2012. márc. 12. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:

egy barátnő kellene neked, ha nincs, meg barátok, és más mélyebb kapcsolatok. iskolaváltást is mondtam volna, nekem az nagyon sokat segített, de akkor is mindenképp kéne valami nagyobb változás, ha erre nincs lehetőséged. ha más nem, húzd ki valahogy, amíg nem végzel...


a Mental Focust szerintem hagyd, ha semmi más nincs rendben, akkor ettől aztán várhatsz akármit. ha valamennyi időd azért marad suli után/hétvégén/bármikor, menj valahova dolgozni, én ilyen kis mellékmunkákat vagy miket szoktam vállalni, mert diákmunkázni még nem mehetek, fárasztó, de végülis az is új környezet, és a pénz dolog is valamennyire meg van oldva.


vitamint szedsz?

2012. márc. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Van barátnő, nyuszi :D Lehet mégsem ártana néha kiírnom a nevem... :D duplavé a es há (és szegény barátnő is eléggé le van terhelve, szintúgy egyetem)

Mondjuk az is igaz, hogy rajta kívül kb senki nincs, akivel értelmesen beszélhetnék, vannak jóarcok a suliban, de ilyen mélyebb dolgok nem kerülnek szóba. Pedig régen de sokat msneztem jó emberekkel... az is elmúlt...


Dolgozni hiába megyek, az csak pluszba leterhelne, ugyan mehetek diákszövetkezetbe, de jó gagyi munkák vannak folyamatosan, meg jó messze. Egyéb lehetőséget meg nem tudok. A pénz meg most még annyira nem gáz, de hát mégiscsak illene kezdenem valamit az életemmel...


Vitamin van, de csak egy gyenguska peak a-z, tervezek is valami ütősebbet, c-vitamin is van, bödönös, arról is azt írták, hogy szedte két napig, és azalatt hat Nobel-díjat nyert, de nálam szintén semmi. Amúgy ha eszek, főleg suliban, az szokott lenni, hogy rá egy fél-1 órára úgy beálmosodok, hogy állás közben elalszok, elalélok vagy valami, egyszerűen nem tudom ébren tartani magam. Aztán negyed-fél óra alatt elmúlik. Tán leesik a vércukrom.


Írok egy könyvet, kiadom, és meggazdagszok.

2012. márc. 12. 20:14
 3/4 anonim ***** válasza:
jó, most is sejtettem, csak te írsz ilyen hosszút még a vitaminról is :D nem tudom egyébként tényleg, lehet, hogy ez csak a téli levertség, és pár hét múlva jobb lesz, de szerintem elmehetnél akár egy kivizsgálásra is, nem biztos, hogy ennek csak lelki okai vannak. amúgy van egy sciteces cikk is a depresszióról, azt mindjárt megkeresem
2012. márc. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Írtad, hogy a kondi, meg a szaladgálás nem jó. Biztos van valami fitnesses hely a közeledben. Általában szokott lenni pilates óra. Nekem nagyon sokat segített, először stresszes voltam, minden bajom volt, de elkezdtem járni, és sokkal jobban éreztem magam. Nem is fáraszt le, hanem inkább utána olyan jóóó érzésed lesz....én mindig úgy feltöltődök... Ez a pilates, nem is olyan ugrálós, pattogós, hanem inkább a talajon dolgoztok, a légzésre kell figyelni, és van benne pár nyújtás... talán a jógához tudom hasonlítani, de ez jobb :)
2012. márc. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!