Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kell jól futni?

Hogy kell jól futni?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok nagyon
2012. márc. 16. 15:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne gondolkozz rajta sokat, indulj el, és fuss! Ha figyelsz a szervezeted jelzéseire, akkor tökéletesen fogsz csinálni mindent. Én most így innen a távolból hiába mondanám, hogy ennyit vagy annyit, így vagy úgy, nem sokat érne.


Azért pár általános dolog. Először is gondold ki, hogy elsőre nagyjából mennyit bírnál lefutni, és ezt próbáld megcsinálni. Szinte mindegy, hogy mennyit, de csináld meg! Aztán ha nagyjából megvan az első kis távod, először növeld a sebességet, illetve figyelj erre is. És ha így is stabilan megvan ez a táv, akkor növeld a távot, először kicsit lassabban, óvatosabban, aztán növeld meg a sebességet is, és így tovább. A határ a csillagos ég. Te majd tudni fogod, hogy meddig bírsz és akarsz eljutni.


Amit eddig leírtam, az a fokozatosság volt. A másik alapelv a rendszereresség, azaz legalább heti 3-szor kell futni, hogy tudj fejlődni vagy akár csak szinten maradni is. (Én 4-szer futok hosszabb távokat.)


Ha a kérdésed a technikára vonatkozott, arra nem tudok különösebb dolgot mondani, csak azt, hogy csináld természetesen. Sokáig azt hittem, hogy ennyi az egész, és nálam tényleg csak ennyi. Megnéztem magam egy videón, és teljesen jónak találtam. Viszont ha látok másokat futni, különösen nőket, akkor gyakran elképedek, hogy milyen bénán, kényszeres mozgásokat végezve csinálják. Az talán segíthet, ha egy tapasztaltabb futó megnéz, és esetleg javasolhatja, hogy mit korrigálj.

2012. márc. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. márc. 16. 18:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!