Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen előnnyel jár a hajlékon...

Milyen előnnyel jár a hajlékonyság?

Figyelt kérdés
Miért jó az, ha valaki hajlékony? Miért jó az átlagosnál hajlékonyabbnak lenni? Származik ebből valami előny? És most nem úgy értem, hogy miért nem jó merevnek lenni, hanem miért jó ha valaki hajlékonyabb annál amire a hétköznapi életben szüksége van.

2012. márc. 18. 15:45
 1/8 anonim válasza:
Én nem vagyok hajlékony, sőt kötöttek az izmaim. Ezt sajnos én sem értem, de mostanában sok mindenki hajlékony. Azt viszont nem tudom, hogy mire jó.
2012. márc. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

A hétköznapi életben talán nem olyan sokmindenre. De például sportoknál(taekwondo,karate, balett, aerobic, stb) nagyon nagy előny.

Szexuális téren ki lehet próbálni olyan pózokat is, amikhez kell a hajlékonyság.

Most ez a két terület jutott eszembe :)

2012. márc. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A mozgásszervi egészség alapfeltétele az ízületi mobilitás.
2012. márc. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Mi az a mozgásszervi mobilitás?

És azt értem hogy miért nem jó, ha valaki merev. De miért jobb ha például nem csak az ujjaidat tudod állásban leérinteni a földre hanem az egész tenyeredet?

2012. márc. 18. 16:10
 5/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat kicsit összemixeltem a dolgokat.

Mi az a mozgásszervi egészség és izületi mobilitás?

2012. márc. 18. 16:11
 6/8 lee12 ***** válasza:

pl azért jó mert pl kevésbé tudod meghúzni, megrántani magad

ezenkívül jót is tesz a vérkeringésnak

2012. márc. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az ízületi mobilitás azt takarja, hogy minden ízületed tudod a teljes mozgástartományban mozgatni. A legtöbb embernek igen komoly problémái vannak ezen a téren, ha megnézzük akkor a többségnek a bokakörzés inkább egy sokszögre hasonlít. A nem megfelelő bokamobilitás meg komoly térd, derék, hát, esetleg váll problémákhoz vezet, persze bármelyik ízület esik ki az ugyanígy kihat a többire. A klasszikus nyújtás az egyik módszer (bár nem a legmodernebb) ennek megelőzésére vagy kezelésére.
2012. márc. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szia! Ha esetleg még aktuális a téma akkor én is hozzáfűznék valamit. Én az átlagosnál sokkal hajlékonyabb vagyok ezt nyújtással értem el. És azt vettem észre magamon hogy amióta flexibilis vagyok azóta jobban érzem magam.
2018. ápr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!