Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez jó étrend, vagy mit változt...

Ez jó étrend, vagy mit változtassak rajta?

Figyelt kérdés

15/f vagyok 81 kg .

Reggeli (7:00) : müzli vagy zabpehely tejjel

Tízórai (10:00-11:00) szalámis kifli vagy kenyér , amit éppen anyu készít :)

Ebéd (15:00) húsleves , csirke rizzsel vagy hal krumplival

Délután (17:00) főtt- vagy tükörtojás pusztán minden nélkül

Vacsora (21:00) paradicsomos konzervos hal vagy ismét tojás kenyérrel


Ez jó étrend , vagy mit változtassak rajta ??

+Mutant Whey proteint iszok mellé


2012. márc. 20. 14:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
+ este joghurt vagy túró
2012. márc. 20. 14:32
 2/12 anonim ***** válasza:

Mi a cél? Tömegnövelés, szálkásítás?

Ezek nem kellenének: kifli, kenyér (vagy legyen teljes kiőrlésű), szalámi, tej.

Reggeli zabhoz tegyél proteint és úgy edd, ne tejjel.

Este túró, ok.

Szalámis kenyér helyett pl. pufirizs sovány hússal.

2012. márc. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én a proteint elhagynám. A kérdés: mi a célod? Ez egy teljesen normális étrend, de nem mindegy, hogy mit sportolsz vagy fogyni szeretnél-e, vagy mit szeretnél elérni.
2012. márc. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Fogyni szeretnék és szálkásítani .
2012. márc. 20. 16:53
 5/12 A kérdező kommentje:
Hetente 3x edzek + hetente 2 thai box edzés
2012. márc. 20. 17:20
 6/12 anonim ***** válasza:

Akkor pláne felejtős a kifli, szalámi, tej trió.:)

Számold ki a mennyiségeket, fehérje legyen 3g/testtömeg kg és a szénhidrátot pedig kezd szintén 3g/testtömeg kg-ról és vidd le fokozatosan úgy, hogy heti 0,5-1 kg legyen a fogyás.

2012. márc. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem . És reggel mivel egyem a müzlit meg a zabpelyhet ?? És a proteint a mihez keverjem edzés után csak simán vízhez ?? És még annyit , hogy edzés után szeretnék még fogyasztani proteinhez dextrózt , de nem tudom hány gramm kéne abból . Köszi előre is a választ .
2012. márc. 20. 18:51
 8/12 anonim ***** válasza:
A proteint meg hasonló baromságokat felejtsd el. Az étrendedből a kiflit, kenyeret kell lecserélni puffasztott rizsre, extrudált kukoricára vagy ilyesmire. A szalámit hagyd ki, tegyél a kenyérre uborkát, paprikát vagy egy szelet sajtot. Az ebéd OK, csak ne olajban, hanem grillsütőben, vajon vagy olívaolajon süssétek ki a húst, és a köret ne krumpli legyen, vagy ha már az, a sütőben süssétek, ne olajban. Tojást ne egyél minden nap, uzsonnára egyél 3-4 répát, almát, narancsot. 21 órakor már ne egyél, este 6 után már csak gyümölcsöt vagy sovány tejtermékeket egyél, esetleg semmit. Ha eleget mozogsz mellette, nem kellenek pótszerek, csak ez az étrend, amit leírtam, + a mozgás. Ne dőlj be a pótszerek látványos reklámjainak, humbug mind.
2012. márc. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Humbug? Kifejtenéd? Érdekelne...
2012. márc. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az előttem válaszolóval, így én is leírom szerintem mi a helyes és eldöntöd, hogy mi a jó számodra.

A protein csak koncentrált kaja, természetes táplálék kiegészítő, mivel tejsavó fehérjéből áll.

Ez mehet a reggeli zabpehelyhez. Napközben csirke-rizs-zöldségekre építs, de lehet hal-krumpli, vagy pufirizs-hús, de ne legyen kenyér vagy kifli.

Edzés után, ha szálkásítasz nem kell dextróz, csak protein menjen, esetleg glutamint tehetsz bele.

Az edzés utáni protein után kell még egy hús-zöldséges étkezés és este lefekvés előtti étkezésnek sovány túró.

6 után nem enni, nem jó megoldás, mert csak izmot vesztesz, ha kihagysz étkezést. Ha ki van számolva a kaja, akkor heti 0,5-1 kg fogy ás lesz és a magas fehérjetartalommal biztosítod, hogy ne izomból fogyj.

Ja, és proteint vízzel igyad, nem kell a tej, mert felesleges tejcukrot és tejzsírt vinnél be és a protein felszívódását is elrontanád vele.

2012. márc. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!