Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem nő rajtam az izom?

Miért nem nő rajtam az izom?

Figyelt kérdés
17,5 éves vagyok, 3 éve evezek hobbiszinten. Sose voltam egy gyúrós alkat, mindíg vékonycsontú voltam. Mostanában hanyagolom az evezést, inkább a kondira kezdtem átállni. A regattától, mondjuk nem lettem egy gyenge alak csak hogy 1 példát mondjak, most úgy 50-60 kg -al tudok fekve nyomni. De az a baj h ez nem nagyon látszik meg a karomon. Az emberek tudják az erőmet, de egy kicsit már a csajoknak is akarok tetszeni, úgyh örülnék ha nőnék 1 kicsit. A kondihoz magnéziumtablettákat iszok, mert szoktak izomgörcseim lenni, meg próbálok omega 3-zsírsavakban gazdag ételeket enni, h több jöjjön fel rám. Kiegeket nem akarok enni, mert az mesterséges, és a szervezet többi részének (pl hormonrendszer) nem tesz jót. Mit tanácsoltok, hogy táplálkozzam, hogy edzzem?
2012. márc. 25. 17:42
 1/9 Ci.ara ***** válasza:

tömegnövelő étrend kilónként 2g fehérje és 4-5g CH menjen és normális kajából próbáld bevinni ezeket pl rizs zab hüvelyesek hús tojás túró magvak

ja és olvasd el bodybuilder.hu-n az alapismereteket :)

2012. márc. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ci.ara ***** válasza:

ja és menjen kondizáshoz vitamin pl:daily one

am edzés végén a legjobb lenne egy kis fehérje+dextróz (szőlőcukor)

2012. márc. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Szia, unokatesóm is pont olyan mint te. Kis vékonyka de amikor ráfeszít akkor kib.szottul kidomborodnak az izmai. Mivel csak 16 vok és 3 hónapja járok gyúrni nekem sincsen nagy karom...de kit érdekel? Erosebb vagyok és elegánsan nézek ki bármit veszek fel, a csajok meg bírják az elegáns férfit ;) Mellesleg sok húst vagy tojást eszek meg protein turmixot iszok edzés után, nagyon jó szerintem. Bár te biztosan tudod mivel idosebb és erosebb vagy nálam.
2012. márc. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem mesterségesek a tápkiegek, nyugodtan mehet edzés után protein + 40-50 g dextróz. Semmi bajod nem lesz.

Fehérje legyen 2-2,5 g*testtömeg kg és a szénhidrát pedig 5-6 g*testtömeg kg.

2012. márc. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 dirtboy ***** válasza:
2012. márc. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hatalmas erő az a 50-60 kg.
2012. márc. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Van hogy szétgyúrom magam, de csak fáradok, csak kínlódok, de nincs hatás, de van olyan időszak mikor 2 emelés után bedurranok, és érzem az eredményt az edzés végén.
2012. márc. 25. 20:11
 8/9 dirtboy ***** válasza:

eredmény edzés végén?

nem tudom miről beszélsz,max azt érzed hogy be vagy durranva nem az eredményt.

az izom nem az edzés utolsó pár perceiben nő.

2012. márc. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ez igaz, én arról írtam, hogy a közérzetet tekintve edzés és edzés között hatalmas különbségeket tapasztalok. És ez nem kedv, meg lendület kérdése. Gondolom vmi mélyebb összetettebb biológiai magyarázata van.
2012. márc. 25. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!