Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Úgy hallottam, hogy a futás...

Úgy hallottam, hogy a futás és a gyaloglás között csak nagyon minimális a különbség, ha fogyni akarunk. Tehát ha futunk és közbe pl.200kalóriát égetünk (1óra futás) 190kalóriát pedig gyaloglással. Mennyire igaz ez?

Figyelt kérdés
2012. márc. 26. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nagyrészt igaz, ha a gyaloglás alatt tempós mozgást értesz, akkor jó, ha éppen tudsz közben még beszélni. Akkor hatásos, majdnem annyira, mint a futás. Viszont az izületeket sokkal kevésbé terheli és nem megy töle tönkre a térded.
2012. márc. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igaz! Gyűlölök futkosni, viszont imádok nagyokat sétálni, kirándulni, vagy csak úgy menni.

És ugyanolyan hatásosnak tűnik nekem.

2012. márc. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem meg hülyeség .1 .én csak 35 percet futok de azalatt 7km-ert.2. 35 perc alatt közel 600 kalóriát egetek el( nem ilyen gagyi mérőm van..)3. 35 perc gyaloglassal kb 70-80 kalóriát egetsz.(vagy meg annyit se..)

Szóval hülyeség az állítás

2012. márc. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Én is gyűlölök futni,főképp hogy fáj tőle a térdem és a bokám...:\ Viszont sétálni én is szeretek,és nem is olyan megterhelő

Köszönöm a válaszokat.:D

2012. márc. 26. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!